“Ne yazık ki eyleme ‘gaz’ bulaştı”

Okulların yılsonu etkinliklerinde 10.yıl marşı okunmasını yasaklamasıyla Türkiye gündemine oturan Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’i protesto etmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne gelen yaklaşık 200 kişilik gruba polisin, Bolu Valisi Aydın Baruş’un talimatıyla göz yaşartıcı gazla müdahale etmesine Atatürçü Düşünce Derneği Bolu Şubesi Başkanı Celal Arslan tepki gösterdi. Arslan; “Ne yazık ki eyleme gaz bulaştı” dedi.

“Ne yazık ki eyleme ‘gaz’ bulaştı”

Haber: Semih BAYKAL

Konuyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında Arslan şunları ifade etti; “ Saat 12.30'da yüzlerce insan il milli eğitim müdürlüğünün önünde toplandı. Amaçları, 10. Yıl Marşını yasaklayan zihniyete karşılık bu marşın 10 yaşına gelen TC. Devleti için yazılıp bestelendiğini, yok olma noktasından kurtuluşa ulaşan ve 10 yılda nelerin yapıldığını anlatan bir marş olduğunu, cumhuriyet coşkusunu en iyi anlatan ve daha sonra çok uğraşılmasına rağmen (50. Yıl ve 75. Yıl Marşları) yerini alabilecek bir marşın da oluşturulamadığını anlatmaktı. Bir de tepkisini ortaya koymak için siyah çelenk bırakacaktı. Başka bir amaç yoktu. Gayet demokratik bir tepki olacaktı. Anayasa garantisi olan barışçıl eylemlerden biri olacaktı” diye ifade etti.

“EYLEME GAZ BULAŞTI”

Açıklamasının devamında Arslan; “ Köy Enstitüsü  mezunlarından Sayın Sabri ÇINAR başta olmak üzere, , il milletvekili Sayın Tanju Özcan, basın emekçileri ve onlarca değerli insanımız sıkılan gazdan etkilenerek hastanelere kaldırıldı. Rahatsızlanan  herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu olaya neden olan yetkilileri kınıyor ve soruyorum: Sadece bir çelenk koymaya izin vermeme anlayışında direnen yöneticiler: 1) Huzurlu musunuz? 2)Kitleye gaz sıktırınca ne kazandınız? 3)Sıkılan gazdan basın mensupları da , yaşlı insanlarda çok etkilendi. Bu olay sizde ne gibi duygular uyandırıyor? 4)Millet vekiline hedef alırcasına gaz sıkmanın anlamı nedir? 5)Cumhuriyet değerlerine yönelik olumsuz söz ve davranışları sergileyenleri korumak adına tepki gösterenleri "GAZ"lamak ne anlama geliyor? 6) Bu olayda Bolu kazandı mı? Kazanan varsa kim yada kimler?
7)...

Sorular uzadıkça uzuyor. Anlayana sivrisinek saz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2016, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER