Neden taşınmak isteniyor?

Yıllardır Bolu Devlet Hastanesi olarak hizmet veren ve daha sonra İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine dönüştürülen her iki birimin Kalıcı Konutların üst kısmında bulunan İzzet Baysal Devlet Hastanesinin binasına taşınması gündeme damgasını vurdu. Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin taşınması için Bolu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Murat Özmen’in bir haftadır Ankara’da olduğu ve bu konu için üst kurulla sürekli olarak görüşme yaptığı, kesin sonucun ise Salı günü belli olması bekleniyor.

 Neden taşınmak isteniyor?

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Bolu Olay Gazetesi olarak İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin Kalıcı Konutların üst kısmında bulunan İzzet Baysal Devlet Hastanesi binasına taşınmasının görüşüldüğü ve bu konu hakkında uzmanların fikir beyanlarında bulunduğunu öğrendik. Ancak, bu iki birimin neden şehrin en uzak bölgesine taşınmasına da bir anlam veremedik. Yaptığımız araştırmalarda Bolu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Murat Özmen ve yıllardır bu hastanelerde Başhekim olarak görev yapan Yönetici Abdullah Danışman’ın konu hakkında bir rapor hazırladığı, hazırlanan raporda taşınmanın iyi bir teklif olduğu, şehir trafiği ile hastalara daha hizmet verileceği belirtildiği de öğrenilen bilgiler arasında yer aldı.

Özmen’in bir haftadır Ankara’da Hastaneler Birliği üst kuruluyla konuyu detaylı bir şekilde görüştüğü ve kurulun kabul etmesi halinde Kadın Doğum Hastanesi ile Çocuk Hastalıkları Hastanesinin bundan böyle İzzet Baysal Devlet Hastanesi binasına taşınacağı, her iki biriminde bulunduğu binaların ise acil hasta girişleri için kullanılacağı iddialar arasında yer aldı. Konunun netliği ise Özmen’in Salı günü Bolu’ya gelmesi sonucu yapacağı açıklamayla ortaya çıkacak. Ayrıca, şehrin ana merkezinde bulunan ve hastalara ulaşım açısından büyük rahatlık sağlayan kurumların en uzak bölgeye taşınmasının ne kadar sağlıklı olup olmayacağı ve vatandaşların bu konuya sıcak bakıp bakmayacağı da merak konusu oldu. Acil olarak çocuklarını gece yarısı hastaneye götürecek olan ailelerin, ekonomik sıkıntı çekenlerin taksi parası olmayanların, otobüs seferlerinin de olmadığı saatlerde ne yapacağı, kışın bu hizmetin zorluklarının hesap edilip edilmediği de merak konusu. Daha evvel 3.sınıf Araştırma Hastaneleri statüsüne alınan devlet hastanelerindeki muayene ücretleriyle sıkıntıya düşen vatandaşların, yeni bir sıkıntıyla karşı karşıya oldukları ve nasıl aşılacağının iyi araştırılması gerektiğinin iyice araştırılması gerekmektedir. Şimdi Bolulu vatandaşlar yapılacak açıklamaları beklemektedirler.   

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2014, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128