Nereden nereye...##hb_manset.gif

AK Parti 4.Dönem 1. Merkez İlçe Danışma Meclisi Toplantısında konuşan AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun Ak parti döneminde 23,5 milyar dolar olan IMF borcunun 890 milyon dolara kadar gerilediğine dikkat çekerek;”...

Nereden nereye...##hb_manset.gif

AK Parti 4.Dönem 1. Merkez İlçe Danışma Meclisi Toplantısında konuşan AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun Ak parti döneminde 23,5 milyar dolar olan IMF borcunun 890 milyon dolara kadar gerilediğine dikkat çekerek;” Önümüzdeki aylarda borcumuz tamamen bitirilecek. Türkiye’miz yıllardır özlemi duyulan bir şeyi daha yaşayacak ve IMF’ye 5 milyar dolar borç verecek bir ülke konumuna gelecek.2001 Türkiye’sinden 2012 Türkiye’sine uzanan yolda ülkemizin nerden nereye geldiğinin en güzel kanıtlarından biri budur” dedi.

 

Ak Parti Bolu Merkez İlçe 4.Dönem 1.Danışma Meclisi toplantısı Necip Fazıl Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantının açılışında konuşan AK Parti Merkez ilçe başkanı Erol Özak Ak Parti’yi Bolu’da çeşitli güçlükler ve sıkıntılar içinde kurduklarını vurgulayarak;”O dönem merkez ilçe için yirminci arkadaşımızı bulmak için neler çektiğimizi ben çok iyi bilirim.2001 Türkiye’sinde millet ‘başımıza bir şey gelir, darbe olur’ gibi gerekçelerle ilçe yönetim kurulunda yer almak istememişlerdi. O günlerden bu günlere gelmek hiçte kolay olmadı” dedi. ‘Allah bizim ve doğrunun yanında yer aldı ‘diyen Özak; “Türkiye Ak Parti döneminde nereden nereye geldi. Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına katılan Tanju Özcan Bolu milletvekillerinin performanslarını ölçmeye kalktı. Sana ne Özcan, milletvekillerinin performanslarını değerlendirmek sana mı kaldı? Değerlendirmeyi halk yapar. Sen önce aynaya yani kendine bak” şeklinde konuştu. Daha sonra mikrofona gelen İl genel meclisi başkanı Mücahit Kutlu ise özel idare olarak 2012 yılının verimli bir şekilde geçirdiklerini söyleyerek; “Bolu halkının yaşam kalitesini yükseltmek için elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz. Her sene üstüne katarak verdiğimiz hizmet kalitesini arttırıyoruz” dedi. Toplantıda konuşan Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz ise Ak parti sayesinde Türkiye’nin dünyada saygın bir konuma geldiğini vurgulayarak;”Allah Bolu’ya muhteşem bir coğrafya bahsetmiş. Bizde şehir içinde yaptığımız çalışmalarla bu muhteşem coğrafyaya uygun bir kenti altyapısıyla birlikte inşa etmeye gayret ediyoruz. İçme suyu, Kökez suyu ve kullanım suyu şebekesini Avrupa’da bile ender görülebilecek bir seviyede ayırmayı başardık.” Dedi. Altyapı çalışmaları yüzünden herkesin illallah dediğini söyleyen başkan Yılmaz; “Şu anda kültür sitesinin doğu tarafındaki tepeyi kaldırıyoruz. Burada 1000 araçlık bir otopark yükselecek. Otoparkın üzerinde bir kafeterya olacak ve buradan bütün kent seyredilecek. Şu anda burada konumlandırmayı düşündüğümüz 17-18 katlı kent siluet’ine uygun bir bina üzerinde de çalışıyoruz. Kültür parktan çıkan toprakları da D-100 karayolunda yeni açtığımız yollarda kullanacağız” şeklinde konuştu. Daha sonra konuşan AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun Mustafa Kemal Atatürk döneminden sonra Türkiye’nin en çok ak Parti döneminde ileriye gittiğini vurgulayarak; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşadığı 1930’lu yıllarda Boğaza köprü yapmak gibi ya da kendi uçağını üretmek gibi fikirlere sahip olan yöneticiler vardı.40’lı yıllarda da bu tip yöneticiler iş başında olsaydı şu anda Türkiye dünya ekonomisinde ilk 10 sırada yer alan ülkelerden biri olurdu” dedi.

“Bunlar gelişimin en önemli göstergelerinden biridir”

Ercoşkun; “89 yıllık Cumhuriyet tarihinde son 10 yıl da büyük işler başardık. Geriye dönüp baktığımızda elbette yapılan güzel çalışmalar var. Ama 1940’lı yıllardan sonra demokrasisine sıkça müdahale edilen bu ülkede küçük bir zümre ülkenin hak ettiği noktaya gelmesini engelledi. Ancak Recep Tayyip Erdoğan başbakan olunca ülke kendine geldi. 26’ıncı büyük ekonomi sıralamasındaki Türkiye’yi 17’inci büyük ekonomiye sahip ülke yaptı. Artık sadece bir sonraki yılı değil, 2071’i planlayan bir ülke durumuna geldi Türkiye. Şu an Türkiye tank, helikopter, insansız hava uçağı üretebilen bir ülke durumunda. Bunlar gelişimin en önemli göstergelerinden biridir” ifadelerini kullandı.

“10 yılda büyük değişimler kaydettik”

Ercoşkun, “10 yıllık Ak Parti iktidarı döneminde Türkiye önemli gelişmeler kaydetti. 2002 yılında gelir düzeyleri ile bugünkü gelir düzeyleri arasında büyük farklar olduğu bir gerçek. En düşük memur maaşı 392 lira iken, bugün bu rakam bin 758 liraya yükseldi. Asgari ücret o yıllarda 184 lira iken, bugün 740 lira. En düşük emekli memur maaşı 377 lira iken bugün bin 84 liraya yükseldi. Yükselişle sadece bunlarla sınırlı değil elbet. Keza SSK emeklisi 186 lira alırken, bugün bu gelir en düşük rakamla 856 liraya ulaştı. Bağkur emeklisi en düşük 149 lira alabilirken, bugün bu rakam 718 liraya ulaştı. Tabi ki yeterli değil daha fazlasını vermek için çalışıyoruz. İntibakta çalışmalar tamamlandı. İnşallah intibak gelirleri de 2013’te ödenmeye başlanacak” şeklinde konuştu

“Bunlar gelişimin ve büyümenin açık bir göstergesidir”

Ak Parti döneminde ekonomide yaşanan büyümeyi gözler önüne seren Ercoşkun, “Ak Parti iktidarıyla birlikte Türkiye’de dış borç miktarı da azaldı. 23,5 milyar dolar olan IMF borcu 890 milyon dolara kadar geriledi. Önümüzdeki aylarda borcumuz tamamen bitirilecek. Artık IMF’den borç alan Türkiye yerine IMF’ye borç veren bir ülke olacağız. Her yıl IMF’ye 5 milyar dolar borç verir hale geleceğiz. İktidarımız süresince milli gelir düzeyi 3 kat arttı. 2002 yılında Merkez Bankası’nda 27,5 milyar dolar olan dolar rezervlerimiz bugün tam 120 milyar dolara ulaştı. Bu da gelişimin ve büyümenin açık bir göstergesidir.” diye konuştu.

Sayın MHP’ye çattı

 

Programın kapanış konuşmasını ise Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın yaptı. Sayın 2 hafta önce İl Danışma Meclisi’nde söylemiş olduğu sözlerinin bir kez daha arkasında durdu.

Sayın, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ne mutlu Türküm diyene” sözünün önceki hiçbir iktidar tarafından içi doldurulamadığını; ancak ilk kez Ak Parti’nin bunu başardığını yineledi. Sayın, “Türkiye’de insanlar ilk kez Ak Parti döneminde, ‘Ne mutlu Türk’üm’ sözünü gururla söyleyebilir hale geldiler” şeklinde konuştu. Sayın bu sözlerini ilk kez sarf etmesinin ardından tepki gösteren MHP’yi de hedef alarak , “Bunları ilk söylediğimde birileri çıkıp tamtam çaldılar. Benim için ‘Türklükten mi utanıyor?’ dediler. Yahu ne utanması! Bu insanları geçmişte Türklükten utanır hale getiren sizlersiniz. Onlara bu şerefi veren Ak Parti’dir.” Dedi.

 

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124