Nihat Doğan için “Suç duyurusu”

MHP Bolu İl Yönetimi, MHP Bolu Merkez İlçe Yönetimi ve Ülkü Ocakları, sanatçı Nihat Doğan hakkında Bolu Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundular. Konu hakkında bir açıklama yapan MHP Bolu Merkez İlçe Yöneticisi Serkan Caner Üsküp, “Bugün burada, kendisine her sanatçıyım diyenin insanlık dışı düşüncelerini, hakaret dolu ağızlarından öyle her istediğinde saçamayacağını göstermiş olmak için bulunuyoruz” dedi.

Nihat Doğan için “Suç duyurusu”
 Haber: Kasım ŞAHİN

Mersin’in Tarsus ilçesinde uğradı tecavüz sonrası hunharca yakılarak öldürülen Özgecan Aslan’ın ardında attığı twitter hesabından, “Sizde mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksınız” cümlesine tüm Türkiye’de olduğu gibi Bolu’dan büyük tepkiler yağıyor. Bu tepkilere sessiz kalmayan MHP Bolu İl Yönetimi, MHP Bolu Merkez İlçe Yönetimi ve Ülkü Ocakları konuyu yargıya taşıyorlar.

Adliye binası önünde toplayan ve yaklaşık 75 imzalı suç duyurusunu Cumhuriyet savcılığına teslim eden grup taziye dileklerinde bulunarak, sanatçı Nihat Doğan’ı da protesto ettiler. Konu hakkında bir açıklama yapah MHP Bolu Merkez İlçe Yöneticisi Serkan Caner Üsküp, şunları söyledi; “Hiçbir din, hiçbir inanış, hiçbir sistem gencecik bir fidanın yaşadığı bu acıyı ve vahşeti meşru kılamazken, kendisini koyun sevdalısı olarak lanse eden bu zat, akla, mantığa, insanlığa sığmayacak yakıştırmalarla bu vahşeti meşru kılmaya çalışmış, merhumeye, acılı ailesine, sevenlerine ve bütün insanlığa saygısızlık etmiştir. Kendisinden temennimiz insanlarımızdan ve hayvanlarımızdan elini ve dilini bir an evvel çekmesidir. Bu konuyla ilgili Bolu Cumhuriyet Savcılığı’na MHP Bolu İl Yönetimi, MHP Bolu Merkez İlçe Yönetimi ve Bolu Ülkü Ocakları olarak suç duyurusu dilekçelerimizi iletmeye geldik. Temennimiz adalet mekanizmasının ivedilikle faaliyete geçmesidir. Son olarak sizlere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözlerini hatırlatmak istiyorum “Efendiler! Sorgulamayan insan cahildir. Sorgulatmayan ise zalim! ”. Ülkücü camia olarak bizler dün olduğu gibi bugün de cahilliğin ve zalimliğin karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz” dedi.

MHP’liler ve Ülkü Ocakları, Nihat Doğan’ın, “TCK’nın 301. Maddesi, 5237 nolu TCK’nın ikinci kitap, dördüncü kısım, üçüncü bölümünde, ‘devletin Egemenlik Alametlerine ve Organlarının Saygınlığına karşı suçların’ başlığıyla Devletin kurum ve organlarına hakaret suçlarından” yargılanmasını istediler.

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128