NİŞANLISININ ŞEHİDE SON BAKIŞI…

Mardin’in Nusaybin ilçesinde önceki gün şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Yıldırım Oflaz’ın cenazesi, baba ocağı Bolu’nun Kıbrıscık ilçesinde büyük bir kalabalık tarafından karşılandı. Göz yaşları içinde karşılanan şehidin ailesi ve nişanlısı sinir krizleri geçirirken, şehidin annesi “Alemdar Köyü bakın böyle bir yiğit göremezsiniz” diye bağırdı.

NİŞANLISININ ŞEHİDE SON BAKIŞI…

HABER: KASIM ŞAHİN

Önceki gün Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristler tarafından bir binaya yerleştirilen EYP'nin askerlerin binaya girişi sırasında patlatılması sonucunda hayatını kaybeden 3 şehitten biri olan Jandarma Uzman Çavuş Yıldırım Oflaz'ın cenazesi dün Bolu'nun Kıbrıscık ilçesine bağlı Alemdar köyündeki baba evine getirildi.

YÜZLERCE KİŞİ ŞEHİDİ KARŞILADI

Sabah saatlerinde Mardin'de düzenlenen askeri törenin ardından uçakla Ankara'ya getirilen Bolulu şehit Yıldırım Oflaz'ın cenazesi buradan karayolu ile baba evinin olduğu Kıbrıscık’ın Alemdar köyüne getirildi. Şehidi köyün girişinde AK Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Bolu Belediye Başkan Vekili Necip Çarıkçı, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay ve yüzlerce vatandaş karşıladı. Şehidin cenazesi baba evine yaklaştığı sırada onu karşılayan vatandaşlar göz yaşlarına hakim olamadılar.

SİNİR KRİZİ GEÇİRDİLER

Şehidin baba evine geldiği sırada babası Dilaver Oflaz, annesi Serap Oflaz ile kız kardeşleri Seda ve Sema Oflaz sinir krizleri geçirdiler. Şehidin ailesi cenaze aracının kapısını açarak tabuta sarılıp ağıtlar yaktı. Ayakta durmakta zorlanan aile yakınları tarafından zorlukla zaptedildi. Bu sırada baygınlık geçiren şehit babası Dilaver Oflaz'ı yine yakınları sakinleştirdi.

NİŞANLISI SON KEZ BAKTI

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında nişanlanan şehit Yıldırım Oflaz’ın nişanlısının göz yaşları sel olup aktı. Ayakta duramayan ve bir an olsun şehidin tabutunun yanında ayrılmayan şehidin nişanlısının Oflaz’ın fotoğrafına son kez bakışı orada bulunan vatandaşların yüreklerini dağladı.

GÖYNÜK ŞEHİDİNİN BABASI DA VARDI

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki terör saldırısında şehit olan Göynüklü uzman çavuş Ziya Sarpkaya'nın babası Salim Sarpkaya da cenazeye katıldı. Ailenin acısına ortak olan ve yanlarından bir an olsun ayrılmayan şehit babası Salim Sarpkaya’nın göz yaşları bir an olsun durmadı.

RESMİ TÖREN İLÇE MERKEZİNDE YAPILDI

Baba evine getirilen şehidin cenazesi, köy caminde kılınan cenaze namazının ardından yeniden cenaze aracına alınarak resmi törenin yapılacağı Kıbrıscık ilçe merkezine doğru yola çıkartıldı. Başında okunan duaların ardından alınan helallik ile köy camisine götürüldü. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yıldırım Oflaz'ın cenazesi, düzenlenecek resmi törenin ardından köy mezarlığına defnedildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2016, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128