NO 1 Bina Yalıtımında Bir Numara!

Yapı ve yalıtım çözümlerinde sektöre yön vermek üzere yola çıkan No1 firması tarafından öğretmen evinde bir tanıtım toplantısı düzenlendi.   Kartal 18 Mimarlık Mühendislik İnş....

NO 1 Bina Yalıtımında Bir Numara!

Yapı ve yalıtım çözümlerinde sektöre yön vermek üzere yola çıkan No1 firması tarafından öğretmen evinde bir tanıtım toplantısı düzenlendi.

 

Kartal 18 Mimarlık Mühendislik İnş. San. Tic. Ltd. Şti işbirliğince NO1 Yapı ve Yalıtım Çözümleri hakkında Öğretmen Evinde tanıtım semineri düzenlendi. Satış Direktörü İhsan Koçak tarafından NO1 Yapı ve Yalıtım Çözümleri hakkındaki tanıtım seminerinde konuklar ürünler hakkında bilgilendirildi. Firma Satış Direktörü İhsan Koçak tanıtım seminerinde ürünleri hakkında bilgilere vererek“ No1, öncelikle yapı ve yalıtım çözümleri sunan bir marka, geleneksel sıva benzeri bir ürün ancak farklı olarak su, ısı ve ses yalıtımı özelliğine ve A1 sınıfı yanmaz niteliğe sahip. Ürünümüzün sektördeki adı ‘yalıtım sıvası’. Diğer firmalar genellikle perlit esaslı sıva üretimi gerçekleştirirken biz pomza esaslı sıva üretiyoruz. Firmamızın pomza madenleri bulunuyor, başlangıçta bu nedenle bu hammaddeyi tercih ettiğimizi söyleyebilirim. Ancak daha sonra kullandıkça kıyaslama şansımız oldu ve pomzanın bu alandaki güçlü yanlarını gördük. Perlit patlatılarak elde edilen bir malzeme ve bu neden ile perlit tutarlı değil; kimi zaman çok büyük taneli oluyor, kimi zaman çok ufak taneli oluyor. Pomza ise tutarlılık gösteriyor. Kullandığımız malzemenin tutarlılığı ürüne de yansıyor. Yani sürprizle karşılaşma olasılığı bizim açımızdan ortadan kalkıyor diyebilirim bu da doğal olarak müşterilerimize yansıyor. Binaların yalıtımı için yepyeni çözümler sunan No1, sadece tek uygulamayla ısı yalıtımı, su yalıtımı, ses yalıtımı ve yangın yalıtımı sağlıyor. Tamamen doğal malzemelerden oluşan içeriği ile nefes alan, sağlıklı binalar yaratıyor. Her mevsim ve her koşulda sunduğu yalıtım çözümleriyle sizlere tasarruf ve konfor, binalara hayat veriyor. Yalıtım sıvası da bir anlamda mantolama sağlıyor aslında, söze buradan başlayabiliriz. Ancak yalıtımın için kullanılan malzeme ve uygulama süreci farklılık gösteriyor. Biz konuya biraz daha farklı bakmak adına biraz önce de belirttiğim gibi daha doğal bir malzeme olan pomzayı sürece dahil ettik. No1 ile yaptığınız yalıtım daha doğal. Yalıtım konusunda pomzayı özellikle tercih ediyoruz. Çünkü pomza, çok boşluklu bir yapıya sahip ve bu boşluklar, bu odacıklar sayesinde ısı yalıtımı gerçekleşiyor. Pomza, aynı zamanda ses yalıtımını da mümkün kılıyor. Binanın üzerinden bir poşet geçirdiğinizi düşünün, binanın içindeki insanların nefes alması mümkün değil. Ama pomzayla ya da doğal bir yolla yalıtım yaptığınızda böyle bir şeyi doğal olarak ortadan kaldırıyorsunuz. Kışın pencere açmadan, evin havalandığını hissedebiliyorsunuz. Ayrıca pomza, zaten yanmış bir volkan kalıntısı, içinde farklı olarak çimento bulunuyor ve çimento da zaten yanmaz bir ürün. Bu yüzden bizim ürünlerimiz A1 yanmaz sınıfı olarak tanımlanıyor “ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124