Normal değildir

Makinist yazdı...

Normal değildir

FETÖ soruşturma dosyalarında gizlilik kararı var. Yani, suçlanan kişi yahut avukatı dosyada olan biten hakkında hiçbir inceleme yapamıyor. Sadece kendisine açıklanan kadarını biliyor ve sorulan sorulara cevap verebiliyor.

Normaldir.

Zaten, gözaltıları, tutuklamaları, açığa almaları, ihraçları takip edemez hale geldik. Aslında etmeye gerek duymadık, alıştık. Çünkü Adliye mekanizması örgütün çökmesi, ihanetin hesabının sorulması için tıkır tıkır işliyordu.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Bolu Adliyesi'nden 20 den fazla hakim-savcı gözaltına alındı ve önce açığa alındılar ve sonrasında meslekten ihraç edildiler. Bir-ikisi hariç hepsi tutuklu.

Bu arada bu hakim ve savcılar Ali ile Veli'nin "bilmem ne mahallesinde ki arsa-tapu-toprak"  davasında bu bizim örgütten olabilir kanaatiyle bir karar vermediler. Onun için karar veren hakim FETÖ’cüydü basitliğinin tutar yanı yok.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "at izi it izine " karıştı tarihi sözü de belki kamudan açığa alınmalara-ihraçlar için geçerli olabilirdi.

Çünkü hepimiz inanırız ki Adliye'de yanlış olmaz, olmamalıdır.  Örgütçü hakim-savcılar da artık HSYK kararı ile olmadığına göre Adliyemiz inandığımız kadar temizdir.

Bir kimsenin FETÖ’cü olması için illa Bylock kullanmış olması şart ve gerekli değildir. Bu gün hepimizin bildiği 17-18 kriter var. Bu kriterlerden sadece biri var diye kimse Hukukun hışmına da uğramış değil.

Gelgelelim, Bolu eski İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya hakkında da FETÖ kapsamında soruşturma açıldığı bilgisi var. Keza, Bolu Cumhuriyet Savcılarından Mehmet Burak Çolak da aylar sonra açığa alındı.

Darbe girişimi 5 aya yaklaştı.Bolu'da topyekun süren FETÖ mücadelesinde "en olmaz iş" budur. Zira, bu isimler 5 aydır delil toplayan, ev-işyeri arayan, kriter belirleyen ekibin içinde ve yer yer başındadır.

Normal değildir.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2016, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128