Normal doğum farkındalığını artırmak için kartalkayada kaydılar

14 Şubatta Bolu Sağlık Spor Kulübü Derneği üyeleri ve ailelerinin katılımıyla Kayak Kartalkaya’da normal doğum farkındalığını artırmak için kayak etkinliği düzenledi.

Normal doğum farkındalığını artırmak için kartalkayada kaydılar

Bolu Kartalkaya’da düzenlenen etkinlikte "Normal Doğumla Hayata 1-0 önde başlayın" ve "Gebe Eğitim Sınıfı, Gebeliğe ait Her Şeyi Ücretsiz öğrenebilirsiniz" sloganlarıyla normal doğumun önemi vurgulandı. Her annenin normal doğumu yaşama sezaryanın zararlarından korunma hakkı vardır.

Kulüp başkanı Hemşire Emine Özdoğan yaptığı açıklamada; gebe eğitim sınıfında; doğum öncesi, doğum, normal doğumun önemi, normal doğumda annenin yapması gerekenler,  nefes alma teknikleri, doğum sonu, lohusalık,  uygulamalı bebek bakımı, bebek banyosu, lohusalık depresyonu, 0-3 yaş arası çocuğun gelişimsel özellikleri ve ruhsal dönemleri konularında yapılan eğitimlerin yanında fizyoterapistler eşliğinde egzersiz yapıldığını söyledi. Ücretsiz verilen bu eğitim ve hizmetleri almak için tüm anne adaylarını GEBE EĞİTİM SINIFINA davet etti. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2016, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128