“O evle ilgili küçük bir problem var” ##hb_manset.gif

Bolu belediye meclisinin Aralık ayı birinci oturumuna eski Bolu mimarlar odası başkanı Hüseyin Özsoy’un Bahçelievler semtindeki dubleks evi damgasını vurdu. CHP’liler Özsoy’un evinin kaldırım genişletme çalışmaları...

“O evle ilgili küçük bir problem var” ##hb_manset.gif

Bolu belediye meclisinin Aralık ayı birinci oturumuna eski Bolu mimarlar odası başkanı Hüseyin Özsoy’un Bahçelievler semtindeki dubleks evi damgasını vurdu. CHP’liler Özsoy’un evinin kaldırım genişletme çalışmaları kapsamında kapsam dışı tutulduğunu söyleyerek bu konuda dikkatli olunması gerektiğini söylediler. Konu hakkında bilgi veren Bolu belediyesi fen işleri müdürü Necmi Arman ise “O evle ilgili küçük bir problem var” dedi.

 

 

Bolu belediye meclisinin Aralık ayı birinci oturumunda CHP’li belediye meclis üyesi Erhan Beykoz Bahçelievler’de belediye tarafından başlatılan çalışmalara dikkat çekti. Oturumun dilek ve temenniler bölümünde konuşan Beykoz;”Geçtiğimiz günlerde Bolu’nun en tanınmış simalarından Sayın Yener Bandakçıoğlu abimizin evinin bahçesine bile girilerek kaldırım genişletme çalışmaları yapıldı. Yalnız karanfil sokakta eski Bolu mimarlar odası başkanı Hüseyin Özsoy’un evinin olduğu yerde, yola yaklaşık 1 metre tecavüz söz konusudur. Bunun gözden kaçtığını ya da fark edilmediğini düşünüyorum.  Sayın Bandakçıoğlu ve diğer vatandaşlarımızın evinin bahçelerine kaldırım genişletme çalışmaları kapsamında girilebiliyorsa eski Bolu mimarlar odası başkanı Hüseyin Özsoy’un evinin olduğu bahçeye’de kaldırım genişletme çalışmaları kapsamında girilebilmelidir” dedi. Konu ile ilgili olarak konuşan başkan Yılmaz ise Bahçelievler semtinin 1. sınıf bir konumdan 3. sınıf konuma düştüğünü söyleyerek;”Biz şimdi yaptığımız çalışmalarla Bahçelievleri 2. sınıf bir semt seviyesine getirmeye gayret ediyoruz. O seviye de tutacağız. Biz Bahçelievlerde bizden önceki dönemde alınan imar komisyonu kararlarını uyguluyoruz. Bazıları bana ‘Bahçelievleri, Bahçesizevler haline getirdin’ diye eleştiride bulunuyor ama biz iktidara geldiğimizde burada zaten 5 katlı binalar için ruhsat verilmeye başlanmıştı. Yani oradaki 5 katlı bina ruhsatlarını biz vermedik. Burada yol ve kaldırım genişletme çalışmalarıyla ilgili olarak yaşama geçirdiğimiz çalışmaları da bizden önceki dönemde alınan imar komisyonu kararlarına dayanarak tatbik ediyoruz.” Dedi. Eski Bolu mimarlar odası başkanı Hüseyin Özsoy’un damadının imar komisyonunda olduğunu söyleyen başkan Yılmaz” Böyle bir sıkıntı var mı? Bilemiyorum varsa da bunun çözüme kavuşturulması gerekir” biçiminde konuştu. Daha sonra Yılmaz Bolu belediyesi fen işleri müdürü Necmi Arman’a dönerek Özsoy’un karanfil sokaktaki evi ile ilgili olarak bir problemin olup olmadığını sordu. Arman ise “O evle ilgili küçük bir problem var” biçiminde konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128