banner120

O korku dolu anları gözyaşlarıyla anlattılar

Bolu'da önceki gün öğle saatlerinde üç katlı ahşap evde çıkan yangında yanmaktan son anda kurtulan aile, yaşadıkları korku dolu anları anlattılar. Ağabeyi tarafından son anda yangından kurtarılarak camdan aşağıya atılan 7 yaşındaki Furkan Gencer, “Annemin yandığını gördüm. Ağabeyim beni balkona götürdü ve aşağıya attı. O kadar çok korktum ki bir an öleceğimi sandım” diyerek gözyaşı döktü.

O korku dolu anları gözyaşlarıyla anlattılar
Haber: Kasım ŞAHİN

 
Bolu’nun Aktaş Mahallesi Çarıkçı Sokak üzerinde bulunan İbrahim Gencer'e ait evde önceki gün saat 11.30 sıralarında  çıkan yangında can pazarı yaşanmış ve ailenin dört ferdi yanmaktan son anda kurtulmuşlardı. İbrahim Gencer'in oğlu Furkan, alevlerin arasından ağabeyi tarafından kurtarılarak yan binadaki balkona geçirildikten sonra vatandaşların aşağıda açtığı battaniyenin üzerine atlayarak kurtuldu. Sobanın üzerine çaydanlığı koyarken sobanın patlaması sonrası alevlerin içinde kalan anne Mahmure Gencer, kollarından ikinci dereceden yanık tespitiyle İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi'nde tedavi altına alındı. İki kolu yanan Furkan, sol eli yanan ağabeyi Ercan ile yüzünde ve sol elinde yanıklar bulunan baba İbrahim Gencer, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

EŞİM OLMASAYDI YANARAK ÖLECEKTİM


Korkunç yangında eşinin fedakarlığı sayesinde ölümden son anda kurtulan ve yaşadığı korku dolu anları gözyaşları içinde anlatan anne Mahmure Gencer, “Çaydanlığı sobanın üzerine koyuyordum. Soba birden patlayıverdi. Bir anda yanmaya başladım. Ben alt kattaydım. Çocuklarım üst katta bilgisayarda oyun oynuyorlardı. Eşim üzerimdeki alevleri söndürdü. Çocuklar beni yukarı kata gitti sanmışlar. Orada mahsur kaldılar. Eşim olmasaydı ben yanmıştım. Eşimin de gözleri yandı” diyerek o korkunç günü yeniden hatırladı.

KAHRAMAN AĞABEY


Yangın sırasında evde arkadaşı ve kardeşiyle film izlediklerini belirten evin büyük oğlu Ercan Gencer, “Sadece annemin çığlığını duydum. Biz üst kattaydık. Aşağıya indim. Babamın annemi söndürmek için uğraştığını gördüm. Sonra ben annemi göremedim, bir çığlık daha duydum. Annemin üst kata çıktığını düşündüm. Furkan ve evdeki arkadaşım da arkamdan gelmişti. Balkona çıktım. Aşağıya baktığımda babam annemi dışarıya çıkartıyordu. O sırada Çağla isimli arkadaşım kendini aşağıya attı. Ben kardeşimi kendi balkonumuzdan yan evin camına geçtik. Oradan aşağı kardeşimi sallandırdım ve attım. Kardeşimin gözünde ben bir kahramanım ama ben sadece yapılması gerekeni yaptım. Kimse olsa bunu kardeşi ve ailesi için yapardı. Şu anda tek sevincim aileme bir şey olmaması. Ev yansın önemli değil. Mal yerine gelir fakat canlar yerine gelmez” dedi.

EŞİM YANIYORUM DİYE BAĞIRDI


Eşini alevlerin içinden kurtararak dışarıya çıkartan ve yaşadığı anları gözyaşları içinde anlatan baba İbrahim Gencer, “Düzce'ye gidecektim. Evin koridorundaydım. Hanım 'yanıyorum' diye bağırınca koştum. Başka da bir şey hatırlamıyorum. Hanım zaten düşüp bayıldı. Rahatsızlığı var. Epey uğraştım. Uzun süre çıkaramadım. Çıkartana kadar alevlerin içinde kaldım. Dondum, kaldım. Dışarı çıktıktan sonra çocuklarımın alevler içinde kaldığını gördüm. Ağabeyi küçük kardeşini balkondan aşağıya attı. Buna da şükürler olsun. Allah ailemi benden ayırmadı. Şükürler olsun” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

O KORKUNÇ GÜNÜ ASLA UNUTMAYACAĞIM


Alevlerin arasından çıkartılarak ağabeyi tarafından camdan aşağıya atılan 7 yaşındaki Furkan Gencer, iki kolunda meydana gelen yanıklar sonrasında hastanede tedavi edildi. Yaşadığı anları anlatan Furkan, “Ağabeyimle yukarıda film izliyorduk. Ben döner almaya çıktıktan sonra eve geldim. Evde bir anda çığlıklar duydum. Yukarıya çıkarak ağabeyime haber verdim. Annemin yandığını gördüm. Ağabeyim beni balkona çıkardıktan sonra aşağıya attı. O korkunç günü asla unutmayacağım” dedi.
Furkan Gencer'in gece boyunca 'Baba alevleri söndür' diyerek kabus gördüğünü söyleyen baba İbrahim Gencer, gözyaşlarına boğuldu. Amcasının evinde kalan Gencer ailesi, yaşadıkları korku dolu anları unutmaya çalışıyor.

YARDIM YAĞIYOR

Korkunç yangından son anda kurtulan aileye yardım yağmaya başladı. Hastanede tedavi gören ve kokları yanık içersinde bulunan talihsiz kadına bir çok STK ve yardım dernekleri ziyarette bulunarak yardım sözü verdiler.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124