O müdür hakkında inceleme başlatıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden “Bu CHP’lilerin İslam düşmanlığı vatan sevgisinin önüne geçmiştir” yazan Bolu Orman Bölge Müdürü Rıfat Öztürk hakkında yaptığı girişimler sonrasında inceleme başlatıldığını söyledi.

O müdür hakkında inceleme başlatıldı

HABER: FARUK ÇİDEM

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, sosyal paylaşım sitesindeki hesabından CHP aleyhinde paylaşımda bulunan ve büyük tepki çeken Bolu Orman Bölge Müdürü Rıfat Öztürk hakkında, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından müfettiş gönderilerek hakkında inceleme başlatıldığını söyledi.

Partisin il  binasında basın toplantısı düzenleyen CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan geçtiğimiz ay sosyal paylaşım sitesi üzerinden CHP’ye din düşmanı diyen Bolu Orman Bölge Müdürü Rıfat Öztürk’e yüklendi.  15 Temmuz’da FETÖ’nün darbe girişimine tepki olarak 24 Temmuz’da Taksim’de düzenlenen Demokrasi Mitingi sonrasında kendi hesabından , "Bu CHP’lilerin İslam düşmanlığı vatan sevgisinin önüne geçmiştir. Delil: 24 Temmuz 2016 Pazar günü İstanbul mitinginde attıkları sloganlar” yazan Rıfat Öztürk’le ilgili şunları söyledi; "Taksim mitinginde tamamen demokrasi sloganları atıldı. Hatta bu ülkeyi çok kötü yöneten AK Parti ile ilgili tek kötü kelime söylenmedi o mitingte. Sadece 'Türkiye laiktir, laik kalacak' sloganları atıldı. Bu müdürü bu sloganlar rahatsız etmiş. Hala laikliği savunanların dinsiz olduğunu düşünen örümcek kafalılardan bir tanesi bu müdür. Bu yazı 15 gün boyunca kaldırılmadı. Bütün CHP’lileri din düşmanı olmakla suçlayan bu müdürün Bolu’da durması bizim içimize sindiremeyeceğimiz kadar ağır bir durum. Sayın Cumhurbaşkanımızın genel başkanımızı arayıp tebrik ettiği bir mitingle ilgili hükümetiniz tarafından atanmış olan bir müdürün böyle bir paylaşım yapmasından rahatsız olmuyor musunuz Sayın Bakan'a bu konu hakkında gereğinin yapılıp yapılmayacağını sordum. O da hemen buraya müfettiş göndermiş. Müfettiş gerekli incelemeleri yapmış. Bu müdürün görevden alınmasını istiyoruz. Bu müdür görevden alınmadığı sürece hükümetin '15 Temmuz’dan sonra biz farklıyız' demesine inanmamızı beklemeyin. Bu müdür görevden alınmadığı sürece bizler samimi olduklarına inanmayacağız." 

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2016, 17:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mıstık
Mıstık - 4 yıl Önce

bu hakareti yapan bölge müdürü bu görevden alınmakla kalmamalı. bir daha ona böyle önemli görevler verilmemeli...

Şahin Demirci
Şahin Demirci - 4 yıl Önce

orman b. müdürünün konuşmasında chp'lileri islam dini düşmanı şeklinde göstermesi son derece çirkin bir durumdur. bolu halkından ve chp'lilerden özür dilemelidir. teşekkürler sayın vekilim. duyarlılıklarınız için size ve i̇l başkanı kazım karsu'ya teşekkür ediyorum.

Bolulu14
Bolulu14 - 4 yıl Önce

müdür doğru söylemiş niye zorunuza gidiyorki.

bolu14
bolu14 - 4 yıl Önce

bunlar gibi dindar olup her b... yiyeceğime, allahın huzuruna dinsiz olarak gitmeyi yeğlerim.

YONCA
YONCA - 4 yıl Önce

yönetici pozisyonunda olan müdür kendi işine bakmalı. kendisi kim oluyor da bir partiyi ve onun üyelerini islam düşmanı olarak nitelendirebiliyor??? müdür suç işlemiştir. memur olduğunu unutmuştur. bu şartlarda bu görevden alınması gerekir.

SIRADAKİ HABER

banner128