“O siyah çelengi parti binanıza koymalıydınız!”

Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan’ı gerçekleri saptırmakla itham etti. Yılmaz; “18. madde uygulamaları AK Partili, 2 CHP’li üyenin oluşturduğu İmar Komisyonu’nda oy birliği ile kabul edilmedi mi? Belediye Meclisi üyeleri bu uygulamaya onay vermedi mi? Her şey açık, şeffaf bir şekilde parti üyelerinizle birlikte gerçekleşmedi mi? Bütün bunları bildiğiniz halde bu açıklamaları nasıl yapıyorsunuz?” dedi

“O siyah çelengi parti binanıza koymalıydınız!”
 Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz düzenlemiş olduğu Haftalık Basın Toplantısı’nda ilimizde görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıya Galatasaray atkısıyla katılan Başkan Yılmaz açıklamalarından önce, Galatasaray’ın başarısını kutladı. Alaaddin Yılmaz, “Öncelikle sezon boyunca gösterdiği başarılı performansla bu yıl şampiyonluğa imza atan tüm Galatasaray camiasını kutluyorum. Galatasaray’ın önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi’nde de başarısını devam ettirmesini, ülkemize büyük bir gurur yaşatmasını canı gönülden diliyorum” dedi. Toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayıp, gündeme ilişkin açıklamalarda da bulunan Başkan Yılmaz “Geçen hafta birileri boş bulmuş meydanı. Sözüm onlara Hemen belirteyim ki; Cumhuriyet Halk partiye gönül veren vatandaşlarımı şimdi söyleyeceğim sözlerin dışında tutuyorum. Ey Tanju Özcan, Ey CHP Yöneticileri, Alaaddin Yılmaz’ın, AK Parti’nin icraatlarıyla, hizmetleriyle başa çıkamıyorsunuz. Siyasi içi boş şovlarla, sözlerle gündem oluşturmaya çalışıyorsunuz. Bundan önce 18. madde uygulamaları ile ilgili çok ve açık konuştum, detaylı açıklamalar yaptım. Hala bütün sözlerimin arkasındayım.” Diye konuştu.

 

 

“18. Madde uygulamaları Bolu’da nasıl yapıldı?”

Yılmaz;” AK Partili, 2 CHP’li üyenin oluşturduğu İmar Komisyonu’nda oy birliği ile kabul edilmedi mi? Belediye Meclisi üyeleri bu uygulamaya onay vermedi mi? Her şey açık, şeffaf bir şekilde parti üyelerinizle birlikte gerçekleşmedi mi? Bütün bunları bildiğiniz halde bu açıklamaları nasıl yapıyorsunuz? Siz kendi komisyon üyelerinize, meclis üyelerinize “satılmış, namussuz” mu diyorsunuz? Eğer böyle olduğuna inanıyorsanız o zaman ilk siyah çelengi kendi meclis üyelerinize yani parti binanıza koymalıydınız! Bize “kırmızı kart” gösterme iddianız, Bolu halkının oylarıyla gelen AK Partili bir belediyenin önünde oynadığınız ‘tiyatro oyunu’ bir zavallılıktır. Bolu halkına saygısızlıktır!” şeklinde konuştu.

“Haddinizi bilin!

 

Başkan Yılmaz; “Ey Milletvekili Tanju Özcan, Eğer ‘adamsan’, eğer  ‘hukukçuysan’, bu konuyla ilgili bilgin, belgen varsa; önce bu bilgileri kendi partinin imar komisyonu üyeleriyle, meclis üyeleri ile paylaşırsın. Kendi partinin adamlarını zan altında bırakıyorsun, kendi partinin adamlarını harcıyorsun, Akıl tutulması mı yaşıyorsun? Kaç aydır “mal bulmuş mağribi” gibi aynı cümleleri tekrarlıyorsun! Ey Milletvekili Tanju Özcan; Bolu halkı soruyor sana bir şey biliyorsan niye hareket geçmiyorsun diye! Ben soruyorum sana neyi bekliyorsun?  Dokunulmaz mıyım? Var olduğunu iddia ettiğin bilgi ve belgeleri Savcılığa teslim etmek için ne bekliyorsun? Kamuoyu ile paylaşmak için ne bekliyorsun? Hukuki süreci devam eden konularda yorum yapıyorsun, suçlamalarda bulunuyorsun Sayın Vekil!” biçiminde konuştu.

 

“Taşkıran suçlu mudur suçsuz mudur bunun kararını yargı verir”

Yılmaz sözlerini şu şekilde sürdürdü; “”Bu nasıl bir aymazlıktır! Bizden önceki dönemde, sizin zamanınızda Yaşar Taşkıran Belediyede her şeyden sorumlu değil miydi? Yaşar Taşkıran suçlu mudur suçsuz mudur bunun kararını yargı verir! Belediye Başkan Yardımcımız İhsan Ağcan’ın da hukuki süreci devam ediyor. Hakkında hüküm verilmemiş kişileri suçlu ilan etmek, ‘güya hukukçu’ olan bir milletvekiline yakışır mı? Sen o hukukçu kimliğinle nasıl yargısız infaz edersin? Bu çok büyük bir fırsatçılık örneğidir! Basit bir muhalefet oyunudur! Artık büyü. Varsa bir şey, sonuna kadar dedim! İşin ucu nereye kadar uzanıyorsa dedim! Sen suç isnat ediyorsan kanıtlamak zorundasın! Suçluyorsun, elimde belge var diyorsun. Yahu sen hukukçu değil misin? Yolu yordamı en iyi sen bilmez misin? Suçlamalarının gereğini hukuki yollardan niye yerine getirmiyorsun? Hadi bana, Bolu Halkına anlat bunu! Biz anlamakta güçlük çekiyoruz! Hayal kırıklığına uğratma bizi yine Sayın Vekil? Millet seni adam zannediyor! Hizmetle, icraatla başa çıkamayınca böyle siyasi manevralarla, içi boş senaryolarla, suçlamalarla kazanamazsınız! Sizin yüzünüzden ‘abdesthanenin yanından’ bile geçemiyorum! İğreniyorum! Zavallılıklarınızla, şovlarınızla ne AK Parti’nin ne Alaaddin Yılmaz’ın icraatlarının, hizmetlerinin önüne geçemezsiniz! Güneşi balçıkla sıvayacak adam doğmadı daha.” Dedi.

Çamur atsanız da izi kalmıyor

Başkan Yılmaz daha sonra gündemdeki konuları değerlendirdi; Yılmaz; “Şimdiki sözlerim de bazı gazetecilere ve köşe yazarlarına… Ey Alaaddin Yılmaz fobisi taşıyanlar,  Bolu’nun kazanımlarından rahatsız olan ‘bazı’ gazeteciler ve köşe yazarları! Elinde belge varsa yazamayanlar, Çamur at izi kalsın mantığı ile ürettiğiniz haberleriniz, vicdanınızı ne zaman sızlatacak? Çamur atsanız da izi kalmıyor, Yormayın artık kendinizi.” Dedi.

“Ey, Bolu medyasının “çarşı her şeye karşı” ekibi”

Yılmaz; Bolu’da çok güzel şeyler oluyor, Bolu büyüyor, Bolu hak ettiği yere ilerliyor! Öyle oturduğunuz yerden başınızı kuma gömüp, ‘her şey kötü- her şey yanlış’ diyemezsiniz! Muhalefet olmakla cehalet daha ne kadar yan yana olacak? Gerçekleri görmezden gelmeye daha ne kadar devam edeceksiniz?İyiye iyi, güzele güzel demeyi öğreneceksiniz.Ey, Bolu medyasının “çarşı her şeye karşı” ekibi; Açık ve net söylüyorum; size prim vermeyeceğim”.Artık hasat toplama mevsimine geliyoruz Son sözlerim de sevgili vatandaşlarıma,Beni bu makama sizler getirdiniz. Bu yetkiyi siz verdiniz. Sorumluluğum büyük. Bolu için gelecek rotamız belli. Bu şehir, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri olacak. Bolu’nun geleceğini inşa ediyoruz. Var gücümüzle çalışıyoruz. Bu rotanın dışında asla yürümeyiz ve yürümeyeceğiz. Bolu geleceği için üretilen dev projeler nedeniyle sıkıntı, zorluk yaşadınız. Sabrettiniz. Artık hasat toplama mevsimine geliyoruz. Sıkıntılı dönemin güzelliklerini birkaç ay içinde göreceksiniz. Yarınımız bugünden daha güzel olacak. Evlatlarımız daha güzel bir Bolu’da yaşayacak… Siz bizimle olduğunuz müddetçe, Bizim arkamızda olduğunuz müddetçe, Hayır, dualarınızı esirgemediğiniz müddetçe, Bolu’ya hizmet yolunda, sarsılmadan, yıkılmadan, yılmadan ve yorulmadan yürümeye devam edeceğiz.” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2013, 20:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124