Oda başkanlarından zam değerlendirmesi

Ramazan ayına sayılı günler kala gıda maddeleri ve özellikle ramazan pidesine gelmesi muhtemel zamlarla ilgili olarak oda başkanları açıklamalarda bulundu. Bakın ramazan zamlarıyla ilgili olarak başkanlar neler söyledi.

Oda başkanlarından zam değerlendirmesi
 

Haber: Kasım Şahin

Gazetemiz muhabiri Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Tahir Gayret, Bolu Lokantacılar Aşçılar Pastacılar Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Murat Abak ve Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altundal’a Ramazan zamlarını sordu. Bakın başkanlar Ramazan ayında gelmesi muhtemel gıda maddesi zamlarını nasıl değerlendirdi.

TAHİR GAYRET;

Odamız sorumluluğunda sadece ramazan ayının vazgeçilmezi olan Ramazan Pidesi fiyatlarını belirleme yetkisi bulunuyor. Geçtiğimiz yıl 450 gram ramazan pidesi 3 liradan satışa sunulmuştu. Bu yıl ise fırıncı esnafımız 400 gram pideyi 3 liradan satmak için teklifte bulundu. Biz bu teklifi tüm boyutlarıyla değerlendirerek ramazan öncesi bir karar bağlayacağız. Çevre illere bakarak en doğru fiyatı belirlemek için çalışacağız dedi.

MURAT ABAK;

Ramazan ayında arz talep dengesi önemli derecede bozulduğu için gıda maddelerinin fiyatlarında bir parça artış her zaman yaşanır. Biz oda olarak hem esnaflarımızı hem de vatandaşlarımızı mağdur etmeyecek en uygun şekilde fiyatları kontrol altında tutmaya çalışacağız. Pide fiyatları için ise odalar birliğinde gelecek hafta bir toplantı yapılarak yeni dönem fiyatı belirlenecek ifadelerini kullandı.

MUASTAFA ALTUNDAL;

Bolu Pazarı Ramazan ayının gelmesiyle bir bolluk yaşamaya başlayacaktır. Bu yıl sebze ve meyve bakımında Ramazan iyi bir döneme geldiği için önemli bir artışın yaşanacağını sanmıyorum. Yinede tüm halkımız fahiş fiyat uyguladığını düşündüğü manav ve pazarcı esnafımız için odamızı arayarak şikayette bulunabilir. Biz vatandaşlarımıza hizmet etmek için bu koltuklarda oturuyoruz. Görevimizi de en iyi şekilde yapmalıyız şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2018, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128