Ödenek olmadığı için interneti kullanamıyorlar

Bolu’da yeni yapılan binalarda internet ve telefon hattı olmadığı için vatandaşlar zor günler yaşıyor. Çocuk sahibi vatandaşlar ise sorunlarının ikiye katlandığını belirtiyorlar.

Ödenek olmadığı için interneti kullanamıyorlar

HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu’da bazı mahallelerde bulunan yeni binalarda Türk Telekom’un şebeke hattı çekilmediği için internet ve telefonlar kullanılamıyor. Sorunlarını yetkililere bildiren Bolulular iddiaya göre, yeterli ödenek olmadığı için yeni binaların alt yapı işlemlerinin yapılamadığı cevabını alıyorlar. Sümer mahallesinde yaşayan evli ve 2 çocuk babası bir vatandaş, geçtiğimiz aylarda yeni yapılan bir binaya taşındığını belirterek, “daha önce oturduğum binada hem internet hem de telefon hattımız vardı. Şu an yaşadığım apartmana taşınırken böyle bir sorunla karşılaşacağımız aklımızın ucundan bile geçmedi. Sonuç itibariyle kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz. Evimize taşındığımda internet ve telefon hattının nakli için başvuru yaptığımda binaya şebeke hattının çekilmediğini öğrendim” dedi.

ÇOCUKLAR DA ETKİLENİYOR

Çocuklarının ödevleri için internete ihtiyaçların olduğunu ifade eden vatandaş, “iki çocuğum var ve ikisi de öğrenci. Verilen bazı ödevleri internetten araştırmaları gerekiyor. Çocuklar evde internet olmadığı için neredeyse haftanın her günü internet kafelere giderek ödev yapmak zorunda kalıyorlar” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2016, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128