ÖĞRENCİ KONSEY BAŞKANI SAYGILI’DAN SERT TEPKİ: “AMAÇLARI ÖĞRENCİLER ARASINDA HUSUMET VE KAVGA ORTAMI OLUŞTURMAK!”

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Burak Saygılı, bazı ulusal ve yerel basında hakkında çıkan iddialara sert dille cevap verdi. Çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten ve devletin dış ve iç düşmanlarının bir ürünü olduğunu vurgulayan Saygılı, “Amaç, 80’li yıllarda olduğu gibi öğrenciler arasında bir husumet ve kavga ortamı oluşturmaktan başka bir şey değildir. Tüm bu yalanlara karşı Her zaman olduğu gibi bizler, itidalli ve vakur duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz” dedi.

ÖĞRENCİ KONSEY BAŞKANI SAYGILI’DAN SERT TEPKİ:  “AMAÇLARI ÖĞRENCİLER ARASINDA HUSUMET VE KAVGA ORTAMI OLUŞTURMAK!”
Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde üç aşamalı gerçekleşen öğrenci konseyi seçimini kazanan Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği öğrencisi Burak Saygılı, kendisi hakkında çıkan haberlerin ardından sessizliğini bozdu.

Saygılı, yazılı olarak yaptığı açıklamada, ilk olarak destek veren öğrencilere teşekkür etti. 3 aşamalı seçimlerin en son aşaması olan 13 Ekim 2014 tarihindeki seçimde başkanlığa seçildiğini ifade eden Saygılı, “AİBÜ öğrenci konseyi seçimleri sonucunda, yeni oluşan öğrenci konseyine destek veren tüm öğrenci kardeşlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

“BİZLERİ BU DÜŞÜNCELERE İTEN, ÖĞRENCİLERİN DAHA İYİ KOŞULLARDA ÖĞRENİM GÖRMESİ…”

Açıklamasının devamında yaşanılan seçim süreci ile ilgili bilgiler veren ve dünyada yapılacak en iyi işin ‘insana hizmet etmek olduğu’ bilinciyle yola çıktığını belirten Burak Saygılı, “Seferden mes’ul olduğumuzu, ancak zafer Allah’ın inayetiyle olacağı düşüncesiyle hareket ettik. Bizleri bu düşüncelere iten, öğrencilerin daha iyi koşullarda öğrenim görmesi, sınırsız ihtiyaçlarının karşılanması noktasında daha yararlı olabileceğimiz düşüncesi ve sürekli değişen ve gelişen dünya konjonktüründe öğrenci kardeşlerimizle daha sağlıklı ve dengeli bir iletişim kurmak hayalidir. Bizler, zaman bendedir ve mekân bana emanettir düsturunu kendimize rehber edinerek, halka hizmetin hakka hizmet olduğu bilinciyle, kardeşlik hukukunu oluşturmak ve doruk noktasında yaşamak için bu yola çıktık. Dininin, dilinin, beyninin, ilminin, ırzının, evinin, kininin davacısı bir gençlik hayalini, hayalimiz edinerek, bunu medeniyet tasavvurumuza koyarak gerçekleştirme aşkıyla yanıp tutuşarak bu yola çıktık. Bizler etnik ayrım gözetmeksizin, herkese eşit mesafe de yaklaşmak; geçmişten aldığımız tarih bilincimizle, gelenek ve göreneklerimizle, Gazi Mustafa Kemal’in muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çalışma ülküsüyle bu yola revan olduk. Bizleri bu makama uygun gören öğrenci kardeşlerimize tüm kamuoyu huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“İTİDALLİ VE VAKUR DURUŞUMUZDAN ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Gerçekleşen konsey seçimlerinin ardından bazı ulusal ve yerel basında çıkan haberlere de açıklık getiren Öğrenci Konseyi Başkanı Burak Saygılı, “Özellikle konsey seçimlerinden sonra gerek yerel, gerekse ulusal basında çıkan usulsüz, iftiralarla dolu haberlerin gerçeği yansıtmadığını, bu haberlerin tamamen devletin dış ve iç düşmanlarının bir ürünü olduğunu belirtmek istiyoruz. Devletimizin mekanizmasındaki, her türlü bürokratik, siyasi, askeri ve yargı kadrolarını ele geçirerek, milletimizin istiklalini ve itibarını zedelemek için elinden geleni yapan malum cunta ne yazık ki ellerinde bulundurmak için akıl almaz işler planlayarak aslında kendi karakterlerini bir kez daha ortaya koymuştur. Amaç, 80’li yıllarda olduğu gibi öğrenciler arasında bir husumet ve kavga ortamı oluşturmaktan başka bir şey değildir. Tüm bu yalanlara karşı her zaman olduğu gibi bizler, itidalli ve vakur duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz. Bizler, ülkücüsüyle, sosyal demokratıyla, Kürdüyle, Lazıyla aslında bu vatan topraklarında yaşayan ve al bayrak altında bağımsızlığın tadını alan tüm öğrenci kardeşlerimizle yorulmadan, yılmadan, usanmadan ve bıkmadan çalışacağız” dedi.

“HİÇBİR SİYASİ PARTİYE ÜYELİĞİM SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

Konsey seçimlerine başvuru yapmadan önce Ak Parti üyeliğinden istifa ettiğini ve noter tasdikli istifasını aldığını belirten Saygılı, açıklamasına şu ifadelere son verdi: “Haberlerde yazılan asılsız iddialar, hangi zihniyetin ürünü olduğu herkesçe malum olup, bizleri üzen istiklalimize kast eden bu kirli yapıların bu vatanı seven bazı insanlar tarafından desteklenmesidir. Herkesin farklı siyasi partilere sempati duyması ve hatta 18 yaşını dolduran her Türk vatandaşının siyasi partilere katılmasının yasalarla güvence altına alınmış olduğu bir ortamda bir siyasi parti adına çalışmak hele ki gençlerin bu ülkenin geleceği olması sebebiyle siyasal karar alma mekanizmalarına katılmaktan daha doğal bir şey yoktur. Konsey seçimlerine başvuru yapmadan önce bağlı olduğum partiye istifa dilekçemizi vermiş olup, noter tasdikli istifamızı almıştık. Kendileri usulsüzce ve hukuk dışı işleri iyi bildiklerinden ve bu konuda maharetli olduklarından seçimlere gölge düşürmek ve seçimlerin meşrutiyetini sorgulamak adına kirli girişimler yapmış olsalar da, bizler bu oyunlara gelmeyerek yaratılanı yaratandan ötürü sevdiğimizi, bizlere bunları yapanları da sevdiğimizi belirtmek istiyoruz. Bu bağlamda; her türlü görüş ve fikre açık olduğumuzu, her zaman ve her mekânda 7 gün 24 saat diyaloga açık olduğumuzu bir kez daha belirttiriyoruz. Bu millet için çalışma aşkı ve azmiyle yanıp tutuşan öğrenci kardeşlerime ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2014, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128