Öğrenci yurdu su koyuverdi

Ankara’da faaliyet gösteren özel bir müteahhit firma tarafından yaptırılarak Kredi Yurtlar Kurumu Bolu Müdürlüğünce kesin kabulü yapılan Seyit Avşar Erkek Yurdunda su baskını yaşandı.

Öğrenci yurdu su koyuverdi

Özel Haber: Semin BAYKAL

Yapımının bu sene akademik yıla yetiştirilip yetiştirilemeyeceği konusunda kafalarda soru işareti bırakan ve Ankara’da özel bir firma tarafından yaptırılıp Kredi Yurtlar Kurumu’na verilen Seyit Avşar Erkek Öğrenci Yurdu’nda ilk günden sorun çıktı. Akademik yılın başlaması ile Mudurnu yolu üzerinde bulunan bin 707 kişilik yurda bin 202 öğrencinin gelmesi ile faaliyete geçen yurtta su şoku yaşandı. Edinilen bilgiye göre, rögar tıkanması yüzünden yurtta bazı oda ve koridorların bir kısmını su bastı. Öğrenciler su baskınını kendileri temizlerken, yetkililerden bu konuyla ilgilenmelerini istediler.

EKİPLERİMİZ MÜDAHALE ETTİ

Yaşanan su baskını doğrulayan Bolu Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Şerafettin Çilkara, sorunun bilgisi dahilin de yaşandığını ve ekiplerinin hemen müdahale ederek çözüm getirdiğini söyledi. Çilkara; “Sorundan haberimiz vardı. Yurdun az sayıda odasında yaşandı. Soruna derhal müdahale ettik. Öğrencilerimizin mağdur kalmaması için çalışmaya devam edeceğiz. Bu sorunu kökünden çözdük” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2017, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128