Öğrenciler çıplak ayak ve terlikle sokağa çıktılar

İzzet Baysal Teknik ve EML Pansiyonunda akşam saatlerinde yangın paniği yaşandı. Onlarca öğrenci camlardan dışarıya atlarken, birçok öğrenci ise terlik ve pijamalarıyla buz gibi havada kendilerini sokaklara attılar.

Haber: Kasım ŞAHİN – Faruk ÇİDEM

Olay Haznedarlar Caddesi Eflatun Sokak üzerinde bulunan İzzet Baysal Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Erkek öğrenci pansiyonunda meydana geldi. Pansiyondan dumanların çıktığı gören öğrenciler itfaiyeyi arayarak yardım istediler. Bu anlarda dumanları gören birçok öğrenci korkudan pansiyonun ikinci katındaki pencerelerden aşağıya atlayarak bahçeye inerken, bazı öğrencilerde panik halinde ayakkabı ve çoraplarını dahi giyemeden terlikleriyle kendilerini sokağa attılar.

Olay yerine gelen itfaiye, polis, zabıta ve 112 Sağlık ekipleri pansiyonun içerisinde ve dışarısında ciddi bir araştırma yaptılar. Ancak, bir yangı emaresine rastlanmazken, pansiyonun alt kısmında bulunan kalorifer dairesinin kapısı kırılarak içeri girildi. Burada da yangın ermesi bulunmadı.

Polis öğrencileri güvenlik açısından olay yerinden uzaklaştırma çalışırken, bazı öğrencilerin soğuk havada çıplak ayakla terlikleriyle gelişmeleri izlemesi yürekleri burktu.

YURT MÜDÜRÜNDEN ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Pansiyonda kalan öğrenciler yurt müdürü ve öğretmenlerinden şikayetçi odular. Öğrenciler öğretmenlerini cep telefonlarıyla aradıklarını durumu anlattıkları halde bir saat boyunca hiç öğretmenin telefonlarını açmadığını yurt müdürünün ise pansiyona gelmediğinden yakındılar. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yangın merdiven çıkışı kilitli çıktı

 Yurdun 2 ve 3. Katında kalan öğrenciler yangın merdivenine doğru koşmaya başladılar. Yangın merdiven çıkış kapısı kilitli olunca  öğrenciler koridorlardan koşarak dışarıya çıktılar. Bazı öğrenciler camdan atlarken, öğrenciler yangın merdiveni çıkış kapısının kapalı olmasına isyan ettiler.

 Öğrenciler isyan etti

 Adana’nın Aladağ ilçesinde bir hafta önce meydana gelen ve 11 öğrenci ve 1 eğitmenin hayatını kaybettiği olay sonrasında büyük korku yaşadıklarını ifade eden öğrenciler, “Yangın üst katlarda çıkmış olsaydı biz burada ölebilirdik. Yangın merdivenin aşağı inmeye çalışsak inemeyeceğiz. Yangın merdiveninde kilit var” dediler.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2016, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124