Öğrenciler Özcan’dan destek istedi

Öğrenci kolektifleri temsilcisi Hasan Metin Şanlı, CHP’de gerçekleştirilen basın toplantısına katılarak AİBÜ yönetimi tarafından 33 öğrenci hakkında çeşitli gerekçelerle soruşturma açıldığını...

Öğrenciler Özcan’dan destek istedi

Öğrenci kolektifleri temsilcisi Hasan Metin Şanlı, CHP’de gerçekleştirilen basın toplantısına katılarak AİBÜ yönetimi tarafından 33 öğrenci hakkında çeşitli gerekçelerle soruşturma açıldığını söyledi.Şanlı CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan’a konu hakkındaki düşüncelerini sordu. Konu hakkında bilgisinin olmadığını vurgulayan Özcan; “Bu konuyu araştırıp AİBÜ yönetimi ile görüşeceğim.” Dedi.

 

 

AİBÜ yönetimi tarafından haklarında izinsiz oturma eylemi yapmak, pankart açmak ve izinsiz basın açıklaması gibi fiillerden soruşturma açılan öğrenciler dün CHP’yi ziyaret ederek konu hakkında CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan’dan destek istediler. Konu hakkında bilgisinin olmadığını vurgulayan Özcan; “Bu konuyu araştırıp AİBÜ yönetimi ile görüşeceğim. Öğrencilerin haklı talepleri konusunda her zaman hassas oldum. Avukatlık yaptığım dönemlerde öğrencilerin bu tür taleplerinde her zaman yanlarında oldum. Konuyu araştırıp gerekli görüşmeleri yapacağım” biçiminde konuştu. Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından haklarında soruşturma açılan 33 öğrenci adına konuşan öğrenci kolektifleri temsilcisi Hasan Metin Şanlı, Ulaşım zamları YÖK ve açlık grevleriyle ilgili yapılan basın açıklamaları sonucunda 33 öğrenciye üniversite yönetimi tarafından soruşturma açıldığını söyleyerek kendilerine gönderilen bilgilendirme metninde farklı eylemlere katılmalarına rağmen her üç eylemden de sorumlu tutulmalarının düşündürücü olduğunu söyledi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124