Öğrenciler ve veliler bu habere dikkat

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ile öğrenciler artık TEOG, YGS ve LYS sınavlarına hazırlanacak.

Öğrenciler ve veliler bu habere dikkat

Haber: Semih BAYKAL

Milli Eğitim Bakanlığı, TEOG, YGS ve LYS sınavlarına girecek öğrenciler için yeni bir projeye imza attı. Bakanlık öğrencilerin sınavlara daha rahat hazırlanabilmesi için Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’yı kurdu. Öğrenciler ve veliler EBA’ya www.eba.gov.tr adresinden ulaşabilecek. EBA, öğrencilerin sınavlarına daha iyi çalışması için yapılmış bir internet sitesidir.

EBA’NIN İÇERİSİNDE NELER VAR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan EBA’nin içerisinde öğrencilerin okulda öğrendiği bilgileri pekiştirmesi için, uzman öğretmenler tarafından hazırlanan ders videoları, Eğitimde teknolojinin etkin kullanılması amacıyla hazırlanan,görsellerle zenginleştirilmiş konu anlatım sunumları, öğrencilerin bütün derslerle ilgili dokümanlara ve içeriklere ulaşabileceği web sayfaları, öğrenmeyi kolaylaştıran ve zevkli hale getiren birçok eğitsel oyun, derste öğrenilen konuları daha iyi kavratmak için hazırlanmış alıştırma etkinlikleri ve sınıf ortamında yapılması mümkün olmayan deneyler var.

“ÖĞRENCİLER, DENEMELERE VE ONLİNE TÜRKİYE GENELİ SINAVLARA KATILABİLİR”

EBA ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu’da bir açıklama yaptı. Çavuşoğlu;  “Sevgili Öğrencilerimiz Bakanlığımız tarafından hazırlanan EBA (EĞİTİM BİLİŞİM AĞI) dan TEOG,YGS ve LYS'ye hazırlık amaçlı tüm video,sunum,ders içeriklerine,testlere ulaşabilirsiniz. Örnek denemeler ve online Türkiye geneli sınavlara katılabilirsiniz. İkinci yarıyılda derslerinizde ve sınavlarınızda başarılar diliyorum” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2016, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128