Öğrencilerden örnek davranış

İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimliği'nin Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi'nde oluşturmaya hazırlandığı yeni kütüphaneye Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencileri örnek bir davranışla kitap bağışında bulundu. Hastanede tedavi gören minikler bundan böyle Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencilerinin bağışladıkları kitapları okuyarak, hasta yataklarında moral depolayacak.

Öğrencilerden örnek davranış

Haber: Semih BAYKAL

İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimliği, Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi'ne yeni bir kütüphane daha kazandırmaya hazırlanıyor. Oluşturulacak yeni kütüphane ile hastalar ve yakınlarının dilerlerse kütüphanede, dilerlerse sıra bekledikleri polikliniklerin kapısında kitap okuma imkanları arttırılacak. İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi'ni ziyaret ederek Başhekim Muhammed Emin Demirkol ve Başhekim Yardımcısı Gülden Cancan'la bir araya gelen 7/A sınıfı öğrencileri, Kitap Kumbarası Projesi ile biriktirdikleri kullanılabilir nitelikteki 6 koli kitabı hastane yönetimine teslim etti. Ünitenin toplantı salonunda gerçekleşem ziyarette öğrencilerin yanı sıra Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Ersin Aynal, Okul Müdür Yardımcısı Halil Yiğiter, projeden sorumlu Türkçe Öğretmeni Mustafa Özcan'da yer aldı.

HASTANEDEKİ YAVRULARIMIZ SİZLERİN KİTAPLARIYLA DAHA GÜZEL VAKİT GEÇİRECEKLER”

Başhekim Demirkol, kitapların teslimi anında yaptığı açıklamada, öğrencilerin bu örnek davranışını takdirle karşıladığını belirtti. Demirkol, şöyle konuştu: “Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi'nde yeni oluşturacağımız kütüphane sayesinde, dileyen hastalarımız poliklinikte sıra beklerken bu kütüphane hizmetinden yararlanacaklar ya da yatan hastalarımız yatakta bu kitapları okuyarak günlerini daha keyifli geçirirebilecekler. Hastanemizde yataklı tedavi hizmeti gören çocuklarımız ise sizlerin bağışladığı kitapları okuyarak daha güzel vakit geçirebilecekler. Bu örnek davranışından ötürü Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum, teşekkür ediyorum.” Demirkol, öğrenciler ve öğretmenler ile bir süre sohbet ettikten sonra objektiflerin karşısına geçerek ziyareti ölümsüzleştirdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2016, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128