Öğrencilerden RESİM, MÜZİK VE TİYATRO Festivali

İlimiz Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencileri geçtiğimiz Pazartesi günü İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda gerçekleşen programda izleyicilere sanatsal bir ziyafet yaşattılar. Türk Eğitim Sen ve Türkiye Kamu Sen Başkanı Hüsnü Yaman’ın 5’nci sınıfa giden kızı Çağla Nisa Yaman’da kemanıyla ‘şimdi çok uzaklarda’ parçasını çaldı. Çağla Nisa Yaman’ın kemanı ile gösterdiği bu başarı katılımcılardan büyük alkış aldı

Öğrencilerden RESİM, MÜZİK VE TİYATRO Festivali

 Haber: Semih BAYKAL

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencileri tarafından düzenlenen etkinliğe Garnizon Komutan Vekili Kurmay Albay Ali Murat Ersöz, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ,İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, Türk Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Hüsnü Yaman, Okul Müdürleri, Öğrenci ve veliler katıldılar. Etkinlik ilk olarak Görsel Sanatlar Öğretmeni Funda Gündüz rehberliğinde öğrencilerin hazırladığı resim sergisinin açılması ve gezilmesiyle başladı.Daha sonra Okul Müdürü Ersin Aynal salon programının açış konuşmasını gerçekleştirdi.

5, 6 VE 7’NCİ SINIF ÖĞRENCİLERİNDEN MÜZİK FESTİVALİ

Etkinlik Müzik Öğretmeni Ayseli Şişli’ nin şefliğinde 5,6 ve 7’nci sınıf öğrencilerinin keman,gitar,flüt,yan flüt ve piyano müzik aletlerini kullanarak seslendirdikleri şarkı ve türkülerle devam etti.  İlk olarak sahne alan Mehmet Akif Ersoy 6/A Sınıfı Müzik Grubu öğrencileri ‘Arkadaşım Eşşek’ şarkısı ile izleyicilere güzel dakikalar yaşattı. Daha sonra sahneye çıkan diğer öğrenciler de arkadaşlarının performansını aratmadı. Sırayla sahneye çıkan farklı yaşlardaki öğrenciler keman yeteneklerini sergiledi. Bu sırada Türk Eğitim Sen ve Türkiye Kamu Sen Başkanı Hüsnü Yaman’ın 5’nci sınıfa giden kızı Çağla Nisa Yaman’da kemanıyla  ‘şimdi çok uzaklarda’ parçasını çaldı. Çağla Nisa Yaman’ın kemanı ile gösterdiği bu başarı katılımcılardan büyük alkış aldı. Son olarak izleyici karşısına çıkan 7/B Sınıfı Flüt Gurubu ise ‘Karadır Kaşların’ türküsünü seslendirdi.

TİYATRO GÖSTERİSİ İLE TÜRKÇE’NİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİLER

 Programın son bölümünde Türkçe Öğretmeni Fatime Köylü’nün yönetmenliğinde 7/C ve 7/D sınıfı öğrencileriyle hazırladığı “Türkçem Eyvah” adlı tiyatro oyunu sergilendi. Yapılan etkinlikler izleyiciler tarafından büyük beğeni ve ilgiyle izlendi. Program Tugay Komutanı, Milli Eğitim Müdürü, Maarif Müfettişleri Kurulu Başkanı ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısının etkinliği hazırlayan Öğretmenlere Çiçek sunumu ile sona  erdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2016, 19:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
özlem
özlem - 5 yıl Önce

çocuklarımızı ve öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz

SIRADAKİ HABER

banner128