Öğrencilerin istediği oldu, Okullar Pazartesiye kadar tatil

Bolu'ya karın gelmesiyle beraber öğrenciler de Bolu Valisi Ahmet Zahteroğullarına internet paylaşım sitesi olan twitter'dan okulların tatil edilmesi için baskı uygulamaya başladı. Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları da bu ısrarlara dayanamayarak okulları 5 Ocak Pazartesi tarihine kadar tatil ettiğini kendi twitter hesabından duyurdu.

 Öğrencilerin istediği oldu, Okullar Pazartesiye kadar tatil

Haber: Semih BAYKAL

Beklenen karın gelmesinin ardından şehir merkezine yağan yoğun karın etkisiyle öğrenciler de merakla Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları'nın okulları tatil etmesini bekliyordu. Bunun için öğrenciler kendi twitter hesaplarından okulları tatil etmesi için Vali Zahteroğullarına her türlü esprili tweetler atarak baskı uyguladı. Vali Zahteroğulları da esprili bir şekilde bunlara karşılık vererek tatil olmayacağını söylemesi rağmen daha fazla öğrencilerin ısrarlarına dayanamayarak okulları 5 Ocak Pazartesi gününe kadar tatil ettiğini kendi twitter hesabından duyurdu.

İşte Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları'nın attığı o tweet; "  Sevgili gençler!.. 5 Ocak Pazartesi gününe kadar iyi tatiller!.. Size ve değerli öğretmenlerimize şimdiden iyi seneler diliyorum." Ayrıca öğrencilere ders çalışmaları gerektiğini ve bu tatilin yaz günlerinde telafi edileceğini belirten bir tweet attı. Attığı bu tweet ise şu şekilde; " Ancak bu arada evde ders çalışmayı ihmal etmiyoruz! Tamam mı? Ayrıca bu günlerin yaz aylarında telafi edileceğini de bilmenizi isterim"

Öğrenciler de Vali Zahteroğulları'na kendi twitter hesaplarında yazdıkları tweetlerle teşekkür ettiler.

 REKTÖRLÜK DE TATİLİ UZATTI

 Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü de yılbaşı tatilini uzatarak 2 Ocak Cuma günü tarihini de Üniversite Personeline ve öğrencilerine tatil yaptı. Böylece Yılbaşı Tatili 5 Ocak Pazartesi tarihine kadar uzamış oldu.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2014, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128