Öğretmen, Veli ve öğrencilerden muhteşem kermes…

Bolu İzzet Baysal 50. Yıl Ortaokulu öğretmenleri, velileri ve öğrencileri tarafından muhteşem bir kermes düzenlendi. Okul bahçesinde düzenlenen kermeste iki saat içersinde tüm ürünler satıldı. Elde edilen gelin Okul Aile Birliğine teslim edildi.

Öğretmen, Veli ve öğrencilerden muhteşem kermes…
Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu İzzet Baysal 50. Yıl Ortaokulu her yıl olduğu gibi bu yılda geleneksel kermesi büyük bir başarıyla tamamladı. Sabah saatlerinde başlayan kermese veliler, siyasi partilerin milletvekili adayları ve çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi. Kısa sürede tüm ürünler satıldı.

Kermesin çok güzel bir şekilde sonlandığını dile getiren İzzet Baysal 50. Yıl Ortaokulu Müdürü Tamer Özkan, şunları söyledi; “Kermesimize yoğun ilgi vardı. Her yıl geleneksel olarak yaptığımız etkinliklerden birisi. Öğrenci velilerimizin bizlere sağladığı destekler sayesinde oluyor. Her öğrenci bütçesi oranında ya da evinde ne varsa bulgur, bakliyat, nohut, tatlı börek gönlünden ne kopuyorsa bizlere gönderiyor öğrencilerimiz vasıtasıyla bizlerde bunları açtığımız stantlarda satıyoruz. Bu satışta öğretmenlerimiz velilerimiz ve öğrencilerimiz görev alıyor. Bize sıfır maliyetli ürünler. Yaptığımız karı okul aile birliği bütçesine gelir olarak kaydediliyor. Bunlar öğrencilerimizin ve okulumuzun giderleri için kullanıyoruz. Bu yıl çok büyük talep vardı. Saat 10.00’da başladı ve 12’de bütün ürünler bitmişti ve en sonda 20 kilo döner kaldı onu da ücretsiz olarak dağıttık. Yaklaşık kermeslerden okullardaki öğrenci sayısına göre 3 bin, 5 bin, 6 bin kar edebiliriz ama sıfır maliyet ile bunlar. Okul aile birliğine makbuz kesip bankaya yatırıyoruz. Okul aile birliğine biraz yük bindi. Bolu esnafımız sağ olsun yardımcı oluyorlar. Bu konuda kırmıyorlar. Manav ve haldeki esnaflara ayrıca teşekkür ediyorum. Onlar çok katkıda bulundular”

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2015, 20:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128