Öğretmenden 9 yaşındaki öğrenciye dayak

Bolu’da 9 yaşındaki 4. Sınıf öğrencisi H.Y. sınıf öğretmeni İ.A. tarafından bütün öğrencilerin gözü önünde darp edildi. Kanlar içersinde kalan öğrencisinin bu halini gören öğretmen hiçbir şey olmamış gibi lavaboya götürüp kan içersindeki kazağını yıkadıktan sonra küçük öğrenciye; “Kimseye şikayette bulunmayacaksın. Senin tekrar geleceğin yer burası. Şayet şikayet edersen notlarını düşürürüm” diyerek tehditte de bulunduğu iddia edildi. H.Ş.’nin babası karakola giderek şikayette bulundu. Hastane kaldırılan küçük öğrenciye 3 günlük rapor verildi.

 Öğretmenden 9 yaşındaki öğrenciye dayak

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Öğrenciye öğretmeninden şiddetli dayak olayı Bolu Köroğlu İlkokulunda meydana geldi. İddiaya göre önceki gün teneffüs sırasında sınıflarında arkadaşıyla kavga eden 9 yaşındaki 4’üncü sınıf öğrencisi H.Y., öğretmenleri İ.A. tarafından önce bir kenara çekildi. Ardından sinirlerine hakim olamayan sınıf öğretmeni üç yumruk darbesiyle küçük öğrenciye kanlar içersinde bıraktı.  Bu durumun kötüye gideceğini hisseden dayakçı öğretmen H.Y. hemen lavaboya götürerek kanlar içersindeki kazağını peçeteyle temizlemeye çalıştı ve ardından, “Bak oğlum bu durumu kimseye söylemeyeceksin. Hatta annene babana bile söylemeyeceksin. Senin tekrar geleceğin yer burası. Aksi taktirde notlarını düşük veririm” diyerek de tehdit ettiği iddia edildi.

BABA TESADÜFEN ÖĞRENDİ

Öğle saatlerinde oğlunun okulunun çevresinde bulunan baba Fikret Yaman, olayı tesadüfen öğrendiğini belirterek; “Okul çevresinde olduğum için bir anda oğlum aklıma geldi. Bir ihtiyacı vardır diyerek okula girdim ve teneffüsü bekledim. Yavrumu bir anda yüzü morluklar içersinde kazağını da kanlar içersinde görünce beynimden vuruldum. Oğlum bana sadece düştüğünü söyledi. Fakat bir korku içersindeydi. Bu olaya inanamadım ve eve gittim. Akşam üstü oğlum eve geldiğinde yine korku içersindeydi. Yine de bir şey söylemek istemedi ama yüzü mosmordu. Burnundan kan gelince ailecek panikledik. O anda korkusunu yenip durumu anlattı. Sınıf öğretmeni oğlumu üç tane yumruk atmış ve burnundan kanlar akmış. Birde utanmadan lavaboya götürüp kazağındaki kanları yüzündeki kanları temizlemiş. Bununla da yetinmeyen dayakçı öğretmen bir de tehditte bulunmuş. Olayı öğrenir öğrenmez hemen mıntıka karakolu olan İzzet Baysal Polis Merkezine giderek şikayetçi oldum. Bizi hastaneye götürdüler. Raporda görüldüğü gibi oğlumun yüzünde ekimozlar oluşmuş ve 3 gün rapor verdiler. Bu olayın peşini bırakmayacağım. 9 yaşındaki oğluma ben bu güne kadar tokat bile atmadım. Bu vicdansız öğretmen nasıl olurda yavrumu yumruklayabilir. Kendisine telefon da açtım ve bana telefonda, ‘Neye şikayet etmek istiyorsan et’ diyerek telefonu yüzeme kapattı. Sonuna kadar bu işin peşini bırakmayacağım” diye konuştu.

BANA SÜREKLİ YUMRUK ATTI

Sınıf öğretmeni İ.A.’dan nasıl yumruklar yediğini gösteren 9 yaşındaki H.Y’de korkunç olayı şöyle anlattı; “Sınıfta arkadaşımla küçük bir kavga yaşadık. Sınıf öğretmenimiz kavga ettiğim arkadaşıma hiçbir şey yapmadı ve beni arkadaşlarımın gözü önünde yumruklamaya başladı. Acı içersindeydim. Burnum kanamaya başladı. Sonrada beni lavaboya götürüp yüzümdeki kanları, kazağımdaki kanları da peçeteyle temizlemeye çalıştı. Ardından da kimseye söylememem için uyararak notlarımı düşük vereceğini belirterek beni korkuttu” dedi.

3 GÜNLÜK RAPOR VERİLDİ

Bolu İzzet Baysal Polis Merkezi görevlileri tarafından İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi Acil Servisine götürülen H.Y’ye yapılan muayene sonrası 3 günlük rapor verildi. Olayla ilgili tahkikat başlatılırken sınıf öğretmeni İ.A. ifadesinin alınması için karakola davet edildi.    

Haberi Bolu Olay Gazetesinden öğrenen ve yurt dışında olan Bolu İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu hemen yardımcılarına ve müfettişlere bilgi vererek soruşturmanın biran önce başlatılmasının talimatını verdi.Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2014, 10:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
öğretmen
öğretmen - 6 yıl Önce

öğrenci öğretmen dövdüğünde hiçbirşey olmuyor.öğretmene gelince en ufak şeyde şikayet

enes yayla
enes yayla - 6 yıl Önce

haberde belirtilen öğretmenin resminin gözleri kapatılarak sayfanızda yayınlamanızı üzücü ve saçma buluyorum. kaldı ki sadece iddia ile yaptığınız ve resmini bu şekilde koyduğunuz haberin gerçekliğinin araştırdığınızdan da şüpheliyim. bir gazeteci olarak kınıyorum bu tavrınızı.

fy
fy - 6 yıl Önce

dayak atılan çocuk 9 yaşında. bunun nesi normal

hasan asik
hasan asik - 6 yıl Önce

benim ilkokul öğretmenim bize
karsi iyiydi 4 yol okudum bize iyi davranirdi hocami kizdirmislar öğrenci kardeş imece cm is olsun

hasan asik
hasan asik - 6 yıl Önce

benim ilkokul öğretmenim bize
karsi iyiydi 4 yol okudum bize iyi davranirdi hocami kizdirmislar öğrenci kardeş imece cm is olsun

sinan
sinan - 6 yıl Önce

karsındakı cocuk hoca resıt bırı deıl bır de egıtımcı olacaksınız acızsınız

yy
yy - 6 yıl Önce

önce çocuk yetişmeyi öğrenin veliler eşkiya yetiştiriyorsunuz. kendi bakamadığınız çocuğa al sen bak diyorsunuz. öğretmenim sen rahat ol eminim iftiradır.biz bolu olarak arkandayız !!!!

NALLIHAN'lı
NALLIHAN'lı - 6 yıl Önce

yy acaba sen hıc cocuk büyüttün mu?sen ya ogretmenın yakınısın yada o ş. gretmensın hangi aile eskıya evlat yetıstırmek ıster.ogretmen de olsa bunu ogrencısıne yapamaz.sımdı o ogrencı okula nasıl gıdecek?o ogrencının yasadıgı psıkolojı ne olacak. kımse ogretmenı savunmasınızın evladınıza aynısı yapılsa sız ne yaparsanız??????


SIRADAKİ HABER

banner128