Öğretmene kumpas mı yapıldı?

Dün gazetemizin manşetinden verdiğimiz, “Bu iddialar Doğru mu?” haberimiz büyük yankı yarattı. Haberimiz üzerine yapılan ihbarlar da adını açıklamadığımız öğretmenin olayların tam tersine öğretmenler ve öğrenciler tarafından çok sevildiği bir babacan gibi hep görüldüğü, olayın ise bir öğrencinin ailesine durumu yanlış aktarılmasından dolayı kaynaklandığı bilgisine ulaştık. Şu an açığa alınan öğretmenin müfettiş incelemesi ardından aklanacağı, öğrencilerin de öğretmen lehine ifade verileceği öğrenildi.

Öğretmene kumpas mı yapıldı?

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu’da eğitim öğretim veren bir lisede gelişen olayların bir öğrencinin ailesine yanlış bilgi vermesi ve ardından da öğretmenin poliste ifade vermesinin ardından savcılığa sevk edilmesinin ardından bu olayın bir kumpas olduğu anlaşılmaya başlandı. Öğrenim gören çok sayıda öğrencinin okul idaresine giderek olaya adı karışan öğretmenin kesinlikle böyle bir şey yapmadığını ve kendilerine sürekli olarak bir baba gibi davrandıklarını, cinsel içerikli hiçbir olayı gerçekleştirmediklerini dile getirdiler.

Yaşanan bu olaylar sonrası bazı ailelerde tedirginlik yaşanmasına neden olurken, okul idarecileri tek tek velilerle görüşerek olayın gerçeği yansıtmadığını ve gerçeklerin müfettiş raporlarının ardından ortaya çıkacağını dile getirdikleri öğrenildi. Bolu Olay Gazetesi olarak bir kez daha gerçeklerin ortaya çıkmasından yana olduğumuzu ve yine okulun ve öğretmenin ismini yayınlamama kararındayız. 

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2016, 11:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
CEMİL A.
CEMİL A. - 5 yıl Önce

güzel sanatlarda öğrencisi olan bir veli olarak adı geçen öğretmen kesinlikle bir kumpas kurbanıdır. bundan sonra öğretmenler çocuklarımıza daha soğuk davranacaktır.şimdi mutlu musunuz.biz öğretmenimizi seviyoruz.bir yanlış var ve lütfen bu yanlıştan dönün.

R.L
R.L - 5 yıl Önce

bravo size

Eğitimci
Eğitimci - 5 yıl Önce

suçsuz olduğu anlaşılırsa, karalamaya çalışanların, iftira edenlerin yüzlerinde azıcık utanma emaresi olur mu? yoksa pardon filmindeki gibi "pardon hocam yanlış anlaşılma olmuş” mu denilecek. lisedeki öğrencilerin ne kadar muzip ve kin güttüğü öğretmenlerine karşı acımasız olduğunu herkes iyi bilir. öğretmenin kral olduğu zamanda öğrenciydik, öğrencinin kral olduğu zamanda öğretmeniz. allah sonumuzu hayır etsin.

SIRADAKİ HABER

banner128