Öğretmene yönelik şiddete “HAYIR”

Türk Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Erhan Bayram, yaklaşan 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle ve okullarda öğretmenlere yönelik şiddet olaylarının artması üzerine; “Öğretmene şiddete hayır” dedi.

Öğretmene yönelik şiddete “HAYIR”

Haber: Kasım ŞAHİN

Ülkemizde son aylarda ve son yıllarda öğretmenlere yönelik şiddet olaylarını arması üzerine Türk Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Erhan Bayram, sosyal paylaşım sitesinden, konu hakkında önce bir afiş hem de açıklama paylaştı;  Bayram, paylaşımında; “Öğretmeni korumak, geleceğimizi korumaktır.Öğretmene verdiğimiz değer, aslında çocuklarımıza verdiğimiz kıymettir.Öğretmene şiddete karşı artık bizatihi vatandaşlarımızın tavır koyması gerekmektedir.Öğretmenle birlikte geleceğimizi kaybettiğimizi ne zaman göreceğiz?” açıklamasını yaptı.

Türk Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Erhan Bayram, birde genel merkez tarafından hazırlanan afişte; “Öğretmene sahip çıkmak Türkiye’ye sahip çıkmaktır. Öğretmene şiddete, okulda şiddete vurdumduymazlığa “HAYIR”, bu ülkeyi yönetenlere, bu ülkede siyaset yapanlar, bu ülkede yaşayanlar, herkes ama herkes, şu gerçeği bilsin ki, öğretmenimizle birlikte kaybettiğimiz, toplumun ve Türkiye’nin geleceğidir” açıklamasını paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER