Öğretmenlerimizin bu günde Değil her zaman hatırlanmalı

Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydil'i her yıl Öğretmenler Günün de düzenlediği programı bu yılda Karacasu İlk ve Orta okulunda gerçekleştirdi. Programda konuşan Beydil; " Öğretmenlerimizin bu günde değil her zaman hatırlanmalı" dedi.

 Öğretmenlerimizin bu günde Değil her zaman hatırlanmalı

Karacasu İlk ve Orta okulunda gerçekleştirdi program da konuşan Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydil şunları söyledi; " Öğretmenlerimizin bu günde değil her zaman hatırlanmalarının gerekiyor. Geleceğimizin teminatı yavrularımızı emanet ettiğimiz siz kıymetli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, sağlıklı huzurlu bir ömür geçirmeniz temennisiyle görevlerinizde başarılar diliyorum dedi. Ayrıca Bu vesile ile başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, ahrete intikal eden tüm öğretmenlerimize ve şehit Öğretmenlerimize Cenab-ı Allahtan rahmet diliyorum" diye söyledi.

 

"ÖĞRETMENLERİMİZİN HER ZAMAN AYRI BİR YERLERİ OLMUŞTUR"

 

Öğretmenlerin toplumda her zaman ayrı bir yeri olduğundan bahseden Beydil; " Öğretmenlerin toplumda her zaman ayrı bir yeri olmuştur. Milletimiz Alimine, İlim adamına saygıyı borç bilmiştir. Bizler Öğretmenlerimize ne kadar değer versek, ne kadar haklarını ödemeye kalksak bu mümkün değildir.Çünkü Dünya üzerinde yaşadığımız müddetçe hayatımı idame ettirmek için gerekli bütün bilgi ve donanımı bizlere ilk önce öğretmenlerimiz vermiştir" diye bahsetti. Son olarak sözlerine Hz. Alinin sözüyle bitiren Beydil; " " Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum diyen" Hz. Ali Efendimiz bu hususu ne kadar özlü bir şekilde anlatmıştır ki, bu vesile ile tekrar bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar saygılar sunarım" diye ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER