Okul önlerinde narkotik uygulaması

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı sivil ekipler, lise önlerinde öğrencilere yönelik uyuşturucu uygulaması gerçekleştirdi. Narkotik polisleri genç öğrencilere uyuşturucu konusunda sohbet edip uyarılarda bulundu.

Okul önlerinde narkotik uygulaması

Haber: C. Kutay AYKAN

Okulların kapanmasına bir hafta kala Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler liselerin önlerinde geniş çaplı bir narkotik uygulaması gerçekleştirdi. Uygulamada öğrencilerin tek tek kimlikleri kontrol edilirken, üst araması da gerçekleştirildi. Yetkililer, özellikle lise çağındaki öğrencilerin uyuşturucu tacirleri tarafından kandırıldığını ve küçük yaşta uyuşturucuya yönlendirilmeye çalışıldığını, bunu önlemek için okul önlerinde uyarıcı bir uygulama gerçekleştirildiğini açıkladılar.

Yapılan uygulamada konularında uzman olan narkotik polisleri, anne-baba ve bir öğretmen şefkatiyle öğrencilere yanaşarak onlarla uyuşturucu konusunda uzun uzun sohbetlerde gerçekleştirdi. Öğrencilere uyuşturucunun zararlarını da anlatan narkotik timleri, ayrıca okul çevresinde uyuşturucu satmaya kalkışan ve uyuşturucu kullanan kişi veya kişilerin kesinlikle 155 Polis İmdat Hattına bildirmelerini de istediler.

Erdal Tanrıverdi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129