Okullarda sağlık ve güvenlik kurulu kuruldu

Bolu Valiliğinden yapılan açıklamaya göre bundan böyle okullarda sağlık ve güvenlik kurulunun kurulduğu, kurulun çalışmalara başladığı belirtildi. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

 Okullarda sağlık ve güvenlik kurulu kuruldu

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre; Bakanlığımızca gerekli düzenlemeler yapılmış ve okullarımızda sağlık ve güvenliğin sağlanması, mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için Müdürlüğümüz bünyesinde Eğitim Uzmanı Recep Nuri KAÇMAZ başkanlığında İş Güvenliği Uzmanları öğretmenler M. Alper AKAY, Murat ARICAN, Yener YÜZÜAK ve Sema KARA' dan oluşan İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi (İSGB) oluşturulmuştur.

 

Birim, bütün okul ve kuramlarımızda eğitimin bütün safhalarında sağlık ve güvenlikle ilgili riskleri ortadan kaldırmak veya azaltmak için gerekli tedbirleri almak ve tespitler yapmak üzere okullarımızı ziyarete başlamışlardır.

 

Okullarımızda tehlikeden kaynaklanacak kayıp, yaralanma yada başka zararlı sonuç meydana gelme ihtimaline karşı risk değerlendirmesi yapılacaktır.

 

İlk etapta oluşabilecek tehlikelere karşı okul personeli düzenli eğitimlerden geçirilecek ikinci safhada öğrencilerin tehdit ve tehlikelere karşı bilinçlendirilmeleri sağlanacaktır.

 

Öğrencilerimizde sağlık ve güvenlik olgusunun bir davranış biçimine dönüştürülmesi amacıyla resim, kompozisyon ve kısa film yarışmaları düzenlenmesi planlanmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2014, 19:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124