Okullardan Bayırbucak’a yardım

İl Milli Eğitim Müdürlüğü camiası ve ilimizde bulunan okullarda bulunan öğrenciler, aileler ve öğretmenler tarafından Suriye’nin Bayırbucak bölgesinde yaşayan Türkmenler’e yardım için toplanan 173 Bin TL değerindeki 5 tır gıda maddesi İzzet Baysal Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen törenle yola çıktı. Tırlara eski İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ve beraberindeki heyet’te refakatçi olarak yola çıktı.

Okullardan Bayırbucak’a yardım

Haber: Semih BAYKAL- Faruk ÇİDEM

Suriye’nin Bayır Bucak bölgesinde yaşayan Türkmenler’e yardım etmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü camiası ve ilimiz genelindeki okullarda toplanan 173 Bin TL değerindeki 5 tır gıda maddesinin yola çıkması için düzenlenen törene Bolu Valisi Aydın Baruş,  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Eski İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, İl Müftüsü İzani Turan, ilimiz genelindeki Sivil toplu kuruluşları Başkanları, Daire Müdürleri, Okul Müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Tören de ilk olarak konuşan eski İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu şunları ifade etti; “ Bolu Milli Eğitim Camiası olarak Bayırbucak Türkmenlerine topladığımız 173 Bin TL ile aldığımız 5 tır gıda maddesini başta Valimiz, daire müdürlerimiz, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve sevgili öğrencilerimizle beraber uğurluyoruz. Bizde refakatçi olarak yola çıkacağız. Hakkınızı helal edin” dedi.

“ÖNEMLİ OLAN BU DAYANIŞMA RUHUNU, BU KARDEŞLİK DUYGUSUNU, NESİLER BOYU YAŞATMAKTIR”

Tören’de konuşan Bolu Valisi Aydın Baruş ise şunları söyledi; “ Bizler tarih boyunca insanlığa adalet götürmüş, yoksullara, mazlumlara her zaman kol kanat germiş bir medeniyetin temsilcileriyiz. Tarih boyunca atalarımız nerede bir zulüm görseler, nerede zor durumda kalmış insanları görseler, oraya ellerinden gelen bütün çaba ile yardım etme ihtiyacını hissetmişlerdir ve bununda çok başarılı örneklerini sergilemişlerdir. Tabi ki onların torunları olarak bu değerleri bizimde yaşamamız gerekiyor. Ne mutlu ki bugün öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve ailelerinin iş birliği ile Milli Eğitim Müdürlüğümüzün başlatmış olduğu kampanya çerçevesinde Bayırbucak’ta olan Türkmen kardeşlerimize sevgimizi, dayanışma ruhumuzu da katarak göndereceğimiz 5 tırlık yardım malzemesini bugün yola çıkıyoruz. Önemli olan bu dayanışma ruhunu, bu kardeşlik duygusunu, nesiler boyu yaşatmaktır. Bu anlamda sevgili gençlerimiz, geleceğimiz olan sizlere göstermiş olduğunuz bu fedakarlık duygusu nedeniyle çok çok teşekkür ediyorum” diye söyledi. Vali Baruş’un konuşmasından sonra İl Müftüsü İzani Turan’ın okuduğu dualar eşliğinde 5 tır yola çıktı. 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2016, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128