Okulu kim tatil etti?

Bolu'da son 10 gün içerisinde okullarda ve yurtlarda çıkan yangın olayları çığırından çıktı. 100. Yıl Orta Okulu öğretmenler odasında çıkan yangın sonrası okul tatil edildi!

Okulu kim tatil etti?
Haber: Kasım ŞAHİN
Yaklaşık iki hafta önce Adana'nın Aladağ ilçesinde kız yurdunda çıkan yangında 11 'i yurt öğrencisi biri yurt görevlisi olmak üzere 12 kişi hayatını kaybetmişti. Bu dehşet verici olayın ardından 2 gün sonra Bolu Endüstri Meslek Lisesi Erkek Öğrenci Pansiyonu'nda çıkan yangında, yangın merdivenin kilitli olduğu ortaya çıkmış ve pansiyonun iki yöneticisi hakkında soruşturma başlatılmış iki görevli görevlerinden uzaklaştırılmıştı.
Bu olay tam unutuldu derken bu gün Beşkavaklae Mahallesi'nde ki 100.Yıl Ortaokulu'nda bir başka olay daha yaşandı. Bu arada SEDAŞ'ın plansız yaptığı çalışma sonrası aynı bölge de bulunan 3 okulun doğalgazlarının yanmamasına neden olmuş ve okullar tatil edilmişti. Bu gün saat 10.00 sıralarında 100.Yıl Ortaokulu'nda başka bir yangın olay yaşandı. İddiaya göre okulun öğretmenler odasında sigorta panosunda çıktığı iddia edilen yangın öğretmenler ve okul yönetimi tarafından söndürüldüğü saat 11.00 da okulda öğrenim gören öğrencilerin evlerine gönderilerek okulun tatil edildiği öğrenildi. 
ÖĞRETMENLER ODASINDA ELEKTRİKLİ SOBA MI KULLANILIYORDU?
100.Yıl Ortaokulu Müdürü Ahmet Topal'ın bizzat şahit olduğu bu yangın olayında okulun kendisi tarafından mı tatil edildiği merak konusu olurken öğretmenler odasında elektirikli soba kullanılıp kullanılmadığı ve yangının bu nedenle çıkıp çıkmadığı kafalarda soru işareti bıraktı. Olay yerine gelen itfaiyenin nasıl bir rapor tuttuğu, okulun tatil edilmesi konusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ve Bolu Valili'ğinin bilgisi var olup olmadığı açıklanması gerek hususlar arasında yer aldı. Son günler ilimizde meydana gelen bu tür olaylar velileri ve öğrencileri tedirgin ederken konu hakkında tüm okullarda iyi bir denetim yapılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 16:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih
fatih - 5 yıl Önce

okul müdürümüz sayın ahmet bey çok başarılı biridir. her okula böyle müdür lazım bence .100.yıl okulunun başarısı da ortada. müdürü karalama kapmanyası mı başlatıyosunuz olay gazetesi? yanlış yoldasınız.

ev hanımı
ev hanımı - 5 yıl Önce

bi̇r ara da şu imla kurallarını öğrenin. türkçemiz bu kadar ucuz deği̇l

kamil
kamil - 5 yıl Önce

ahmet bey çok başarılı bir okul müdürüdür.lütfen basit bir mesele yüzünden üzerine gidilmesin.

İHSAN YILDIRIM
İHSAN YILDIRIM - 5 yıl Önce

sizin işiniz bu işte bire bin katmak gazetecilerin hepsi. meslek etiğinden bahsederken ağız dolusu konuşursunuz ama uygulamada e harfi bile yok

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124