Okuma aşkı ‘engel” tanımıyor

Mudurnu’da bedensel engeli nedeniyle okula gidemeyen ilkokul öğrencisi Kevser Kızmaz, evine gelen öğretmeni sayesinde eğitimine devam ediyor. Mudurnu Milli Eğitim Müdürlüğü, ''Evde Eğitim'' projesi kapsamında...

Okuma aşkı ‘engel” tanımıyor

Mudurnu’da bedensel engeli nedeniyle okula gidemeyen ilkokul öğrencisi Kevser Kızmaz, evine gelen öğretmeni sayesinde eğitimine devam ediyor. 

Mudurnu Milli Eğitim Müdürlüğü, ''Evde Eğitim'' projesi kapsamında Yazılar köyünde ailesiyle birlikte yaşayan ve bedensel engeli nedeniyle okula gidemeyen 8 yaşındaki Kevser Kızmaz'ın okuyabilmesi için çalışma başlattı. Evine öğretmen göndererek eğitim alması sağlanan ilköğretim 1. sınıf öğrencisi Kızmaz, derslerinden geri kalmayarak, öğretmeniyle birlikte çalışmanın mutluluğunu yaşıyor. Mudurnu Milli Eğitim Müdürü Fuat Gürleyen ve Yazılar İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Kayrancıoğlu, Kevser Kızmaz'ı evinde ziyaret ederek, ailesi ve öğretmeninden bilgi aldı. Engelli öğrenciler için eğitimin çok önemli olduğunu ifade eden Gürleyen, ''Kevser Kızmaz, Mudurnu Rehberlik Araştırma Merkezi'nce verilen kararla evde eğitim alıyor. Kevser kızımız için ailesi ve öğretmenleri fedakârlık gösterdi. Çocuktaki gelişme gözle görülüyor. Bu iş sabır işi. Çocuğun iyileşmesine yardımcı olarak okula devam etmesini sağlayacağız. Hedefimiz bu'' diye konuştu. Yazılar ilköğretim Okulu Müdürü Mustafa Kayrancıoğlu da Kızmaz'ın okula gelemeyecek durumda olduğunu belirterek, bunun üzerine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yönetimi olarak bir karar alarak Kevser Kızmaz için öğretmen tahsis ettiklerini anlattı. 


''Okumayı çok seviyorum''
Kevser Kızmaz ise kendisine ders vermek için gelen öğretmenini çok sevdiğini vurgulayarak, ''Okumayı çok seviyorum. Engelli olduğum için de okula gidemiyorum. Evde ders çalışarak arkadaşlarımdan geri kalmamaya çalışıyorum. Bana yardım eden herkese teşekkür ediyorum'' şeklinde konuştu. Kızmaz'ın dedesi Sadık Kızmaz da böyle bir hizmeti verdikleri için yetkililere teşekkür etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124