banner120

Okyanus ötesine Cop vetosu!##hb_manset.gif

Gazetemiz Köşe Yazarı Mustafa Cop ile Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz arasında Gazella Otel’de tekerlekli sandalye dağıtımı töreni sırasında Amerika orijinli bir tarikat olduğu iddia edilen “The Latter Day Saints Charities...

Okyanus ötesine Cop vetosu!##hb_manset.gif

Gazetemiz Köşe Yazarı Mustafa Cop ile Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz arasında Gazella Otel’de tekerlekli sandalye dağıtımı töreni sırasında Amerika orijinli bir tarikat olduğu iddia edilen “The Latter Day Saints Charities " yüzünden gergin anlar yaşandı. Mustafa Cop tekerlekli sandalyenin arkasındaki bir kiliseye ait "The Latter Day Saints Charities" yazılı logoyu görünce, "Bu kilisenin misyonerlik çalışması. Tekerlekli sandalyedeki bu logoyu kapatabilirdiniz" dedi. Başkandan önce konuşan Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert "Hayret bir şey ya" diyerek tepki gösterince Cop "Bu yaptığınız çok yanlış. O logonun sunulduğu yere Bolu Belediyesinin amblemini koyabilirdiniz.” Diye konuştu. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise "Kiliseden de gelebilir, başka bir yerden de gelebilir önemli olan hayır işinde kullanılması" şeklinde konuştu.

Karacasu Beldesi'nde bulunan Gazella Otel'de çalışan bedensel engelli Gizem İleri, 15 bin 523 mavi kapak toplayarak tekerlekli sandalye aldı. Gizem İleri, Pazartesi günü çalıştığı otel'de belediye başkanı Alaaddin Yılmaz'ın da katılımıyla 48 yaşındaki İhsan Kılıç'a tekerlekli sandalyesini hediye etti. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Gizem İleri, konu ile ilgili açıklama yaptıktan sonra söz isteyen Gazetemiz Köşe Yazarı Mustafa Cop, tekerlekli sandalyenin " The Latter Day Saints Charities " isimli misyonerlik faaliyeti yürüttüğü iddia edilen bir tarikata ait olduğunu söyledi. Mustafa Cop, tekerlekli sandalyenin arkasındaki tarikat logosunu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz'a gösterdi. Cop, "Tekerlekli sandalyenin arkasına bir bakın. Bu logo misyonerlik faaliyeti yürüten bir tarikata ait. Misyonerlerin verdiği bir sandalyenin bu vatandaşa verilmesi doğru değil" diyerek tepki gösterdi.

 

"Hayret bir şey ya"

Projeyi yürüten Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert "Hayret bir şey ya" diyerek tepki gösterince Mustafa Cop "Bu yaptığınız çok yanlış. O logonun sunulduğu yere Bolu Belediyesinin amblemini koyabilirdiniz. Bu vatandaşımız, misyonerlik faaliyeti yürüten bir kilisenin logosuyla mı dolaşacak. Neye hayret bir şey" diyerek bağırdı. Bunun üzerine Alaaddin Yılmaz'ın şoförü araya girerek Mustafa Cop'un koluna girip uzaklaştırmaya çalıştı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'da tartışmaya girerek, "Burada bir hayır işi var. Kimin ne verdiği benim için önemli değil. Biz burada engelli bir vatandaşımıza yardımcı olmak için çalışıyoruz. Kim ne vermiş ne kadar vermiş beni ilgilendirmez. Önemli olan bu vatandaşımızın sorununa çözüm bulabilmek. Ayrıca gazeteciden de akıl almayız. Eğer daha fazla konuşursan kalbini kırarım. İstemiyorsan eğer, programa gelmezsin olur biter" biçiminde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124