Olayı ortaya çıkartan Öğretmen Sürgüne Gönderildi

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde öz kızı M. B.’ye (14) cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen baba R.B.Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Mağdur genç kız verdiği ilk ifadesini değiştirince, mahkeme heyeti bu duruma şaşırdı.

  Olayı ortaya çıkartan Öğretmen Sürgüne Gönderildi

Haber: Kasım ŞAHİN

Olayı ortaya çıkaran rehberlik öğretmeni D.K.  Dörtdivan ilçesine sürgüne gönderilirken, cinsel istismara uğradığı iddia edilen M.B .duruşmada “Anlattığım her şey yalan “ dedi.

Edinilen bilgiye göre Mudurnu Ortaokulu’nda öğrenim gören M.B.’nin garip davranışlar sergilemesi öğretmenlerinin dikkatini çekti.  M.B.’nin derste intihara meyilli resimler çizmesini fark eden görsel sanatlar öğretmeni, durumu rehber öğretmeni olarak görev yapan D. K.’ya bildirdi. M.B. ile bir görüşme yapan D.K. olayın iç yüzünü öğrendi. D.K. bu durumu okul yöneticilerine bildirse de, baba R.B.’inbirkaç kez hapse girmesinden çekinen okul yöneticileri olay tutanağını bir süre bekletti.

 

REHBER ÖĞRETMENİNİN TAYİNİ ÇIKTI

 

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tanık rehber öğretmeni D.K.,M.B.’nin görüşmede garip davranışlar sergilediğini ve ilk başta utandığını daha sonra ağlama krizi geçirerek olayı anlattığını söyledi. D.K.  ifadesinde, “ Herkes  M.B.’nin farkındaydı. Babanın birkaç kez hapse girdiği için bu kimse bulaşmak istemedi. Köylü de, kişiler de korkuyorlardı. Rehber öğretmeni olarak M.B ile bir görüşme gerçekleştirdim. Önce utandı daha sonra ağlama krizi geçirerek anlattı. Ayrıca bir sonraki hafta olay Adliye’ye intikal ettikten sonra ben M.B. ile bir görüşme gerçekleştirdim ve kendisi rahatladığını söyledi.  Babaannesi de bu olaylardan haberdardı. Bir şeyler saklıyordu.  M.B. babasının alkol alıp yatağına gelip taciz ettiğini dile getirdi” dedi.

 

Olaydan sonra rehber öğretmeni D. K. ani bir kararla Dörtdivan ilçesi Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu’na tayini çıktı. Öğretmen D.K.’nın daha öncede 4 tane cinsel istismar vakasını ortaya çıkardığını ve birkaç olay yüzünden de tehditler aldığı öğrenildi.Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan gelen görevliler ile birlikte duruşmaya katılan M.B.  “Hocama söylediğim her şey yalan” diye konuştu. Öz babası R.B. ise “ Ben kesinlikle böyle bir şey yapmadım. Ben sevgimi göstermek için kızımı burnundan da alnından da öperim. Bu benim istismar ettiğim anlamına gelmez. Ben hem babası hem annesiyim”  diye savunma yaptı. 

Duruşma  M.B.’nin manevi olarak baskı altında olabileceği ve diğer tanıklarının dinlenmesi için  sanık R.B.’in tutukluluk halinin devamına ve duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129