“Olayların sorumlusu Tanju Özcan’dır”

Cumartesi günü hükümetin protesto edildiği gösteriler sırasında yapılan yürüyüşün İzzet Baysal caddesindeki çalışmaları sekteye uğrattığını iddia eden Müteahhit Hasan Yorulmaz olayları tetiklediği iddiasıyla CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

“Olayların sorumlusu Tanju Özcan’dır”
 Park Kafe’de basın mensuplarının karşısına çıkan Yorulmaz İnşaatın sahibi Hasan Yorulmaz Cumartesi günü Bolu’da Taksim Gezi parkında yaşanan olayları protesto eden kalabalığın Belediye meydanında yürütülmekte olan çalışmalara zarar verdiğini bu yüzden  maddi açıdan zarara uğradığını ifade etti. Yorulmaz; "Yaşanan toplumsal olaylarda Bolu'da ne yapıldığını bilmiyoruz. Bizler çalışanız. Çalışan olmamıza rağmen telefonumuza bazı mesajlar aldık. Tanju Özcan diye bir arkadaşımız ne hikmetse bize mesaj atmış. İnsanları eyleme tepkilerini göstermek adına çağrıda bulunmuş. Tepkilerinde haklı olabilirler ama bu bizlere zarar verme hakkını doğurmaz. Böyle bir halkları olduğuna inanmıyorum. Kent meydanı projesinde kullandığımız taşlar parçalandı. İnşaat alanını çevirdiğimiz saçlar param parça etti. Bu nasıl hak arama mücadelesidir. Kendilerini halkçı olarak ilan edenler bu nasıl halkçılık. Halka neden zarar veriyorlar. Bizim zararlarımızı kim karşılayacak.CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan hakkında suç duyurusunda bulunmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

 

Kent meydanındaki çalışmalarda bu yüzden sekteye uğradı

 

İzzet Baysal caddesindeki çalışmaları 15-20 güne kadar bitirmeyi planladıklarını bu tür olaylar yüzünden bitim sürelerinin uzadığına dikkat çeken Yorulmaz; “Kent meydanındaki çalışmalarda bu yüzden sekteye uğradı. Cumartesi gecesi bir takım kişiler Kent meydanındaki bariyerleri aşarak alana girmişler. Bunu yapanların kamera kayıtlarıyla tespit edilmesini istiyorum. Çok ciddi zararlarım var. Cep telefonu mesajları duruyor. Bizim Belediye ile alakamız yok. Türkiye'nin her yerinde iş yapıyoruz. Bu işleri kim organize ediyorsa ben onun hakkında şikâyette bulunacağım. Kamera kayıtlarında mutlaka yapanlar vardır.” Şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2013, 21:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
selim
selim - 7 yıl Önce

kent meydanı şimdiye çoktan bitmiş olması gerekiyordu anlaşılan tarih çoktan geçti neden bahsediyorsunuz.

lutfi hayranoglu
lutfi hayranoglu - 7 yıl Önce

korkunun ecele faydasi yok

Özgür
Özgür - 7 yıl Önce

amca sen neyin kafasını yaşıyorsun! hangi zarar ziyandan bahsediyorsun, iyi misin, gaz seni fena bozmuş

SIRADAKİ HABER