Ölçme değerlendirme çalıştayı başladı

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde yürütülen “Öğrenci Başarı İzleme Araştırma Soru Yazma Çalıştayı” Bolu’da başladı.

  Ölçme değerlendirme çalıştayı başladı

Haber: Gönül Olutürk

Çalıştaya çeşitli illerden gelen 75 öğretmen 03-07 Aralık 2018 tarihlerinde örnek soru bankasına sorular hazırlayacaklar. Çalıştayın açılış programına Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy, Veri Analizi İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Kemal Bülbül, Bolu Millî Eğitim Müdür Vekili İbrahim Kunuk, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mustafa Güldemir ve soruları hazırlayacak olan öğretmenler katıldı.

Çalıştay açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Kunuk: Çalıştayın ilimizde yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, tüm katılımcılara çalışmalarından başarılar dileyip teşekkür etti. Bolu Millî Eğitim Müdürlüğü olarak çalıştayda Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde görev alan öğretmenlerin rahat huzurlu bir ortamda çalışmaları için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Kunuk; “Bolu olarak bakanlığımızın emirleri doğrultusunda ilimize verilen tüm organizasyonları eksiksiz yapacağımızın bilinmesini isteriz” dedi.

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü. Dr. Sadri Şensoy, “2023 Eğitim Vizyonu Çerçevesinde Ölçme Değerlendirme" başlığına dikkat çekerek, “Yeni dönemde, akıl yürütme, eleştirel düşünme, yorum yapma, çıkarım yapma gibi zihinsel becerilerin ölçülmesinin öne çıkacağını belirterek "Bilgi ve formül ezberleme" gibi işlemlere ihtiyacın kalmadığını söyledi. Şensoy “ Bundan sonraki çalışmalarda ölçme değerlendirmede süreç ve sonuç odaklı bütünleşik bir anlayış ortaya konulacaktır” dedi. Şenşoy yapılacak çalıştayın verimli geçeceğini temenni ederek tüm katılımcılara teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi.

Konuşmasından sonra çalıştaydan ayrılan Şensoy, ilimiz merkez okullarından 50. Yıl İzzet Baysal Ortaokulu toplantı salonunda okul idaresi, öğretmenler ve 8. sınıf öğrencileriyle bir araya gelerek, bu yıl yapılacak olan LGS için Ekim ve Kasım aylarına ait örnek sorularla ilgili öğrencilerin görüş-eleştiri ve yorumlarını aldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128