Ölçü ve tartı aleti kullananlar için son gün 29 Şubat

Bolu Merkez ve köylerinde ticaret amacıyla kullanılan her türlü ölçü ve tartı aletlerinin 3516 Sayılı Ölçü Ayar Kanunu’na göre ayar ve muayenelerinin yapılması için son gün 29 Şubat 2016 Pazartesi.

Ölçü ve tartı aleti kullananlar için son gün 29 Şubat

Bolu Belediyesi Ölçü Ayar Memurluğu tarafından yapılan açıklama ile Bolu Merkez ve köylerinde ticaret amacıyla kullanılan her türlü ölçü ve tartı aletlerinin ayar ve muayenelerinin yapılması için son günün 29 Şubat 2016 Pazartesi mesai bitimi olduğu bildirildi.

Her türlü ölçü ve tartı aletinin her iki yılda bir defa olmak üzere periyodik muayene-ayar ve damgalarının yapılmasının kanunen gerektiği için vatandaşlarımız belirlenen son güne kadar Bolu Belediyesi Ölçü Ayar Memurluğuna gelerek cihazlarının ayarlarını yaptırabilir. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Bolu Belediyesi Ölçü Ayar Memurluğu yetkilileri; “Kanunen muayene ve damgaları yaptırılmayan ölçü ve tartı aletleri kaçak sayılacağından, vatandaşlarımızın cezai işleme düşmemesi için 29 Şubat 2016 Pazartesi günü mesai bitimine kadar, Ölçü Ayar Memurluğunda beyanname vererek ölçü ve tartı aletlerinin ayarlarını yaptırmaları gerekmektedir” HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128