Öldürülme korkusu…

Bolu pazarının kurulduğu gün olan Pazartesi günü amca oğlu Taha Mete’yi her iki ayağından iki kurşunla ruhsatsız tabancasıyla vurduktan sonra kaçmak isterken Asayiş ekipleri tarafından suç aletiyle birlikte yakalanan Hamit Mete, dün Asayiş Şubesi Cinayet Bürosunda verdiği ifadesinin ardından Savcılığa sevk edilirken, hasımları tarafından öldürülme korkusu yaşadı. Polis adliye çevresinde yoğun güvenlik tedbiri alırken, adliye binası çevresinde bulunan Taha Mete’nin yakınları polis tarafından gözlem altında tutulurken, amcasının oğlunu yaralayan Hamit Mete ise Adliye binasına gizlice arka kısımdan içeriye alındı.

Öldürülme korkusu…
Haber: Kasım ŞAHİN

Pazartesi günü Bolu Pazarının içersindeki konfeksiyon ve giyecek tezgahlarının bulunduğu alanda gelen olay şu şekilde olmuştu; Bolu’da geçtiğimiz hafta İzzet baysal Caddesi üzerinde birbirlerine bıçaklarla saldırıp olay yaratan amca çocukları bu sefer de Pazar yerini karıştırdılar. Mısırcılık yapan Hamit Mete, balonculuk yapan amcaoğlu Taha Mete’yi Pazar yerinde kurşun yağmuruna tuttu. Taha Mete her iki bacağından aldığı iki kurşunla yaralandı. Zanlı amcaoğlu ise suç aletiyle birlikte kaçmak isterken Asayiş Ekipleri tarafından yakalandı.

Bolu’da Ramazan ayı olması sebebiyle sokaklar durgun olsa da kötü olaylar hala devam ediyor. Bolu’yu Teksas sanan iki amcaoğlu geçtiğimiz hafta ellerine aldıkları bıçaklarla birbirlerine saldırmış ve büyük bir panik yaratmışlardı. Bu olaydan 3 gün sonra Bolu Pazarında karşı karşıya gelen Mısırcı Hamit Mete, üzerinde taşıdığı ruhsatsız silahı ile arasında husumet olan amcaoğlu Taha Mete’yi Pazar yerinde kurşun yağmuruna tuttu.

Hamit Mete, ruhsatsız silahı ile amcaoğluna 5 el ateş etti. Kurşunlardan iki tanesi Taha Mete’nin sağ ve sol olmak üzere iki ayağına isabet etti. Kanlar içersinde kalan amcaoğlu 112 Sağlık ekipleri tarafından İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi Acil Servisine kaldırılırken, olayla ilgili geniş çaplı araştırma ve soruşturma başlatıldı.

Dün Pazar yerinden alışveriş yapan Bolulu vatandaşlar bir anda duyduklar silah sesiyle şok oldular. Panik içerisinde sağa sola koşturan vatandaşlar silah sesinin geldiği yerin tersine koşmaya başladılar. Olay yerine polis ekiplerinin gelmesiyle yatışan vatandaşlar silahlı yaralamanın olduğu yere geldiklerinde yerde kanlar içinde yatan Taha Mete’yi gördüklerinde bir kez daha şok oldular. 
Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2015, 17:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
haydar oduncu
haydar oduncu - 5 yıl Önce

balyoz ekibi kurmak gerekiyor.

Emre AKGÜNEY
Emre AKGÜNEY - 5 yıl Önce

dünya teksas olmuş sanki günde 4-5 yaralama oluyorda şimdilik...

SIRADAKİ HABER

banner128