Önce dolandırdı, sonra yedi içti kaçtı…

Bu adama dikkat… Bolu’da kendisini patates tüccarı, hurdacı ve kuyumcu olarak tanıtıp ikisi bayan olmak üzere birçok vatandaşı yaklaşık 600 bin lira dolandıran H.H. Demirtaş isimli vatandaş iki yıldır bulunamıyor. Bolu’da dolandırıcılık yaptıktan sonra izini kaybettiren Demirtaş’ın yakalanması için Asayiş Şubesi Dolandırıcılık Bürosu’nun başarılı dedektifleri olan Şahinler ekibinin yoğun çalışma başlattığı öğrenildi.

Önce dolandırdı, sonra yedi içti kaçtı…
ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

2013 yılında Bolu’da iki bayana kendisini patates tüccarlığı yaptığını ve çok gelir getirecek bir iş kurduğunu belirterek yaklaşık 35’en bin lira para alan ve daha sonra da para kazandık bahanesiyle kar payı veren ardından tekrar iki bayandan yüklü miktarda para alarak dolandırıcılık yapan H.H. Demirtaş’ın foyası kısa sürede çıktı ancak. Yakalanacağına anlayan uyanık dolandırıcı il dışına kaçarak izini kaybettirdi.

Sahte patates tüccarının aynı yöntemle Bolu ilinde ve il dışında da bir çok vatandaşı dolandırdığı belirlendi. İki kadının yanı sıra ilimizde faaliyet gösteren bazı işyeri sahiplerinden de yüklü miktarlarda para aldığı belirlenen zanlını yakalanması için Asayiş Şubesi Dolandırcılık Bürosu’un dedektifleri yoğun çalışma içersine girdiği öğrenildi.

Bolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından da “Nitelikli Dolandırıcılık” yaptığı gerekçesiyle arandığı belirlenen H.H. Demirtaş’ın Bolu’da yaklaşık 600 bir lira kadar nakit para topladığı, lüks mekanlarda sürekli boy gösterdiği ancak 2013 yılından bu yana da kayıplara karıştığı belirlenirken, zanlı hakkında dolandırılan kişilerin savcılığa ve bulundukları polis merkezlerine şikayette bulunduğu belirlendi.  

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2015, 18:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
paravar koşun
paravar koşun - 5 yıl Önce

allahı para olan bolulular koşun. hahahahahahaha

SIRADAKİ HABER

banner128