ÖNCE HASTANENİN MUTFAK KAPISININ YERİNİ ÖĞREN GENEL SEKRETER

Bolu İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu, “Hastanede skandal Atatürk posterleri çöpe atıldı” haberimize yönelik noter kanalıyla açıklama gönderdi. Tahaoğlu’nun çelişki dolu açıklaması ve olayı yalanlamak için uydurduğu bahaneler, kendilerini ne kadar suçlu olduğunun bir göstergesi oldu. Ayrıca, Tahaoğlu’nun Genel Sekreterlik yaptığı hastanenin mutfak kapısının nerede olduğunu dahi bilmemesi büyük şaşkınlık yarattı.

ÖNCE HASTANENİN MUTFAK KAPISININ YERİNİ ÖĞREN GENEL SEKRETER

HABER: KASIM ŞAHİN

Genel Sekreter Op. Dr. Metin Tahaoğlu, yaptığım haber üzerine noter kanalıyla gönderdiği açıklamada, çerçeveli Atatürk posterlerinin kullanılmayan malzemelerin bulunduğu bomdum katta bulunduğu ve yoğun yağış sonrası ıslandığını kurutmak amacıyla kutulanıp mutfak çıkış kısmına bırakıldığını bildirmiş. Tahaoğlu’na şunu sormak ihtiyacı duydum. Hastanenin mutfak çıkış kapısı nerede? Atatürk posterlerinin atıldığı yer yoksa çöplerin bulunduğu arka kısımda mı? Mutfak çıkışı yer mi değiştirdi? Ayrıca, çerçeveli Atatürk posterlerinin kutulandığını iddia ediyor. Bende soruyorum kutular nerede? Atatürk posterlerinin kutularından çıkartıldığını da iddia ediyor Tahaoğlu. Madem elinizde böyle bir görüntü var neden yayınlamıyorsunuz?

Çelişki dolu ifadelerin yer aldığı açıklamayı üzülerek okudum. Tarafıma yapılan bu iddiaların hepsini belgeli olarak Savcılığa sunacağımdan hiç kuşkunuz olmasın Tahaoğlu. Evet istif edilmiş ve çöplüğün arka kısmına atılmış olan çerçeveli olan Atatürk posterlerini ben ortaya çıkarttım. Bir haberi yaparken inceleme ve araştırma yapmadan olgunlaştıramazsınız. Tarafıma yapılan ihbarı değerlendirmek ve öğrenmek için çöplüğün arka kısmındaki yere gittim ve atılan posterleri halkımıza göstermek için gün yüzüne çıkarttım. Böyle yapmasaydım, gerçek ortaya çıkmayacaktı. Yaptığım haberin ve araştırmanın arkasındayım. Savcılığa da elimdeki tüm fotoğrafları delil olarak vereceğim. Atatürk Posterleri kutularda mı değil mi? Bunu da ispatlayacağım. O kadar çok yağmur yağmış ki sadece Atatürk posterleri ıslanmış ve kurutulmaya çıkartılmış! Tahaoğlu bana göre önce sen Genel Sekreterlik yaptığım hastanenin mutfak çıkışının neresi olduğu öğren, sonra da doğru açıklama gönder. Gazetecilik gereği, tarafıma gönderdiğiniz ve içersinde çelişki dolu açıklamanızı da yayınlıyorum. Değerlendirmeyi de kamuoyuna bırakıyorum.

AÇIKLAMALAR

 

Bolu Olay Gazetesinin 11.05.2016 tarihinde 11:45'de web sayfasından yayınladığı "Hastanede skandal Atatürk posterlerini çöpe attılar" başlıklı haberinde yer alan hususlara ilişkin olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesini sağlamak üzere, bu açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Anılan haberde "Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesinde büyük skandal ortaya çıktı. Hastane yönetimi sürekli olarak unutturulmaya çalışılan önderimiz Atatürk'ün posterlerini çöpe atarak skandala imza atmış oldular. Merhum hayırsever işadamı İzzet Baysal') andığımız bu günde ismini taşıyan hastane yönetiminin Atatürk posterlerini çöpe atması, yönetimin ne yapmak istendiğinin bir göstergesi oldu." gibi ifadelerle bir takım asılsız iddialar yer almaktadır.

İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesinde kullanılmayan malzemelerin bulunduğu bodrum katta, yoğun yağış sonrası su basması sonucu, kuruması ve alanın tam temizliğinin tamamlanması için mutfak çıkışı kısmında kuruması amaçlı kutulanıp istiflenerek güneşe konulan çerçeveli Atatürk resimleri, haberde iddia edildiği gibi çöpe atılmamıştır.

Görevliler tarafından düzenli bir şekilde kurutulmaya çalışılan resimlerin, haberin konu olduğu gazete çalışanları tarafından tasnif edilen kutularından çıkartıldığı, dağıtıldığı ve fotoğraflandığı, bahsi geçen alanı kontrol eden güvenlik kameraları tarafından kayıt altına alınmıştır.

Kamera kayıtlarının izlenmesi sonucu olayın iyi niyetle yansıtılmadığı, gazete çalışanlarca kurgulandığı açıktır.

Haberde iddia edildiği gibi "Hastane yetkililerinin hastane bünyesinde ve ofislerde bulunan çerçeveli Atatürk resimlerini tek tek toplattığı" gibi bir durumun söz konusu değildir.

İlgili haberde iddia edilen ve tarafımızca açıklaması yapılan tüm hususlarla ilgili  yazılanlar kesinlikle asılsızdır. Bu söylemler kurumumuzu rencide etmektedir. Ulu Önder Atatürk ile ilgili iddia edildiği gibi bir saygısızlık söz konusu bile olmazken bu tür haberlerle fedakârca çalışan sağlık personelimiz ve hastane yönetimi yıpratılmaktadır. Bu üzücü olay ile ilgili olarak kurumumuzu rencide eden, yetkilerinin olmadığı bir kurumsal alana girerek yap+lan bu girişimle ilgili Savcılık nezdinde suç duyurusunda bulunulmuş olup Genel Sekreterliğimizce konunun takipçisi olunacaktır.

Konu ile ilgili tüm yasal haklarımız saklı olup, basına yansıyan bu durumla ilgili olarak Basın   Kanununun 14.maddesi   gereğince   tekzip   yazısının   3   gün   içinde değiştirilmeksizin haberin   yayınlanmış   olduğu   sayfanın   sütununda,   aynı

Puntolarla yayınlanmasını aksi halde yasal yollara başvurulacağını ihtaren ve ihbaren bildiririm.

Op.Dr. Metin TAHAOĞLU

Bolu İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2016, 18:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Celal ARSLAN
Celal ARSLAN - 4 yıl Önce

gazeteye gönderi̇len açiklama i̇le haber görüntüleri̇ hi̇ç uyuşmuyor. başka bi̇r deği̇şle genel sekreteri̇n açiklamalari hi̇ç de i̇nandirici gelmedi̇. her şeyden önce "kutulanip, i̇sti̇flendi̇ği̇" açiklamasi doğru olsaydi zaten böyle bi̇r haber yapilmaz, tepki̇ de oluşmazdi. açiklamasini destekleyecek kamera görüntüleri̇ni̇ yayinlasinlar, i̇ddi̇alarini kanitlasinlar, tepki̇ verenlerden bi̇ri̇ olarak gi̇der özür di̇leri̇m. aksi̇ halde "atatürke hakaretten" yargilanmakla karşi karşiya kalacaktir.

bolulu
bolulu - 4 yıl Önce

ya bunlar atatürk düşmanlığını prim yapmak olarak mı görüyorlar? çapsız adamlar, haddinizi bilin.nedenén almıyor bu yöneticileri ilin valisi

SIRADAKİ HABER

banner128