Önce insan hayatı gelir

Cici Taksi’den başlayarak, Karacasu’ya kadar olan güzergâhtaki yol için Karayolları Genel Müdürlüğü ihaleyi gerçekleştirdi. Yol çalışmaları en kısa sürede başlayacak. Karacasu Santral...

Önce insan hayatı gelir

Cici Taksi’den başlayarak, Karacasu’ya kadar olan güzergâhtaki yol için Karayolları Genel Müdürlüğü ihaleyi gerçekleştirdi. Yol çalışmaları en kısa sürede başlayacak. Karacasu Santral mevkiine yapılan ve büyük tartışmalara da neden olan kavşak ta bu kapsamda yeniden düzenlenecek. 

 

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Karacasu yolu ile ilgili bilgiler verdi. İhalenin gerçekleştiğini ve hava şartlarına göre çalışmaların başlayacağını söyleyen Ercoşkun, Santral mevkiinde tartışmalara neden olan ve yanlış yapıldığı iddia edilen kavşağında yeniden düzenleneceğini söyledi.“Oradaki can güvenliğinin sağlanması amaçlanıyor” diyen Ercoşkun şunları söyledi; “Bolu’nun turizm merkezilerinden bir tanesi Karacasu beldesi. Termal turizm anlamında, doğa turizmi anlamında merkez olabilecek bir yer ve bu konuda adımlarımız var. Karacasu yolu çift taraflı duble olarak Bolu Belediyesinin de katkılarıyla belli noktaya geldi. Fakat daha sonra santral mevkisi olarak bilinen Karacasu’nun girişinde bir kavşak çalışması yapıldı. Açıkçası çok sağlıklı bir çalışma değildi bu. O süreçte farklı etkiler oluştu ve doğru bir çalışma olmadı. Karayolları ile yapmış olduğumuz girişimler neticesinde öncelikle bu kavşağın daha sağlıklı bir hale gelebilmesi için bir proje çalışması gerçekleşti. Akabinde de Bolu merkezde de ciddi manada yollar ile ilgili sıkıntılarımız var çalışmalardan dolayı. Cici Taksiden başlayarak, Siteler Camii, Karaçayır, oradan Karacasu yolu Santral mevkisine kadar bu kavşak çalışmasını da içine alacak şekilde Karayolları tarafından ihalesi gerçekleştirildi. Önümüzdeki günlerde havalar müsait olduğu zaman çalışmaya başlanacak. Önümüzdeki dönem tertemiz, pırıl pırıl bir yola kavuşmuş olacağız. Mevcut kavşak çalışmasındaki daraltmadan dolayı, özellikle alışveriş için duran vatandaşlar noktasında ciddi bir trafik sıkışıklığı söz konusuydu. Allah korusun bir kaza bile yaşanabilir. Yeterli yerde var aslında. Dolayısıyla yeni çalışmayla beraber öncelikle oradaki can güvenliğinin sağlanması amaçlanıyor.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128