Onlar “VİP” onlar “ÖZEL TİM”

Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığı, Cumhurbaşkanı, Başbakan veya yurt dışından gelecek olan üst düzey kişileri korumak amacıyla “VİP” koruma timi eğitimlerini Bolu’da yaptı. Biri rütbeli 3 bayan polis olmak üzere toplam 55 özel seçilmiş polis Bolu Dağında özel eğitimden geçtiler.

 Onlar “VİP” onlar “ÖZEL TİM”

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Türkiye’nin dört bir tarafındaki emniyet müdürlüklerinde görev yapan polis memurları arasında seçim yapan Koruma Daire Başkanlığı Bolu İl Emniyet Müdürlüğü’nün Bolu Dağı Tesislerinde polisler özel eğitimden geçtiler. 10 gün boyunca biri bomba uzmanı olmak üzere 8 eğitmen tarafından, yakın koruma, suikastı önleme, araç tahliye, araç içerinde rehine kurtarma, bombalı saldırı gibi olaylarda nasıl davranacaklarını ayrıca en üst düzey kişileri yakın olarak nasıl koruyacakları konusunda  titiz bir şekilde eğitildiler.

10 gün boyunca Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Bolu Dağı Özel Eğitim pistinde son derece önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Koruma Daire Başkanlığı yetkilileri; “10 gün boyunca polis teşkilatı içersinden özel olarak seçilen polislerimize eğitim veriyoruz. 2014-17 dönem eğitimlerimizi tamamladık. Özel seçtiğimiz arkadaşlarımız arasından bazıları elenecek. Bu işi başarıyla yapan polislerimiz başta Cumhurbaşkanı, Başbakan ve yurt dışından gelen üst düzey kişilere yakın korumalık yapacaklar. Bizim en önemli sloganımız, ‘Kendini koruyamazsan yanındakini asla koruyamazsındır’ eğitimlerimizi bu yönde yaptık. Eğitimlerimizde ayrıca teorik  bilgilerde veriyoruz. İki gün boyunca polislerimize suikast konusunda özel eğitimler verdik. Eğitimleri başarıyla geçen polislerimizin öncelikli görevi koruduğu kişidir. Yaya ve araçlı korumanın tüm eğitimlerini alan personel yakın zamanda yeni görevlerinin başında olacaktır” dediler. 
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2014, 16:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
harun vuran
harun vuran - 5 yıl Önce

yakışır kardeşlerime

SIRADAKİ HABER