Onlarca kişi Bolu’da karantinaya alındı

Yunanistan'dan  ve Kolombiya’dan Türkiye'ye getirilen aralarında öğrencilerin de bulunduğu onlarca kişi, koronavirüse karşı karantinada tutulmak için ilimizdeki KYK öğrenci yurduna yerleştirildi.

Onlarca kişi Bolu’da karantinaya alındı

Haber: Volkan Yılmaz

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle yurt dışında bulunan Türk öğrenciler ve vatandaşlar ülkeye getiriliyor. 7 ülkeden 3 bin 358 öğrencinin Türkiye'ye getirilerek karantina altına alınacağının açıklanmasının ardından Yunanistan'da yaşayan aralarında öğrencilerin de olduğu 39 kişi gece saatlerinde Bolu'ya getirildi. İstanbul Havaalanı'ndan otobüslerle Bolu'ya getirilen vatandaşlar, geniş güvenlik önlemi altında Bolu İzzet Baysal Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı Hayrettin Tokadi Yurdu'na yerleştirildi. Polis, AFAD, UMKE ve Sağlık ekiplerinin hazır bulunduğu yurtta, Yunanistan'dan gelenler parça parça yurda giriş yaptırıldıktan sonra kan örnekleri alınarak odalarına gönderildiler.

YENİ GRUP KOLOMBİYA’DAN

Gece saatlerinde Yunanistan’dan getirilen vatandaşların ardından sabaha karşı da Kolombiya'dan çeşitli meslek gruplarından ülkemize gelen 10 kişi, sağlık ve güvenlik önlemleri altında ilimize getirildi. Yeni gelen grup sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra Hayreddin Tokadi Yurdu'ndaki odalarına alındı. Gün içinde başka ülkelerden de Türk vatandaşlarının gelerek yurda yerleştirileceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 12:32

Volkan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Veysi
Veysi - 5 ay Önce

Hakikaten ya, hepsini tek tek odalara koydunuz, yemeği kumanyayı kim dağıtacak? kyk personeli mi? odalarından çıkmak istediklerinde kim engel olacak? kyk personeli mi? öğlen yemekleri komanya olarak odalara dağıtılacakmış ya akşam yemekler? kantinden mi yiyecekler? kim kontrol edecek? kyk personeli mi? kyk personeli ve kantinciler karantina için eğitim aldılar mı? zannetmiyorum. Otobüslerle getirdiler yurda yerleştirdiler. İl Müdürüne ve yurt Müdürüne emanet edip gittiler, ya sonra, ne yapacak yurt personeli, hastalığı kapacak ardından ailelerine bulaştıracak ve nihayet Bolu korona ile tanışacak. Helal olsun. Burada sadece kyklara bakan il müdürümüze yurt müdürlerimize ve kyk personeline yazık oluyor demeye getiriyorum. öncelikle eğitim şart..! Tedbiri düzgünce alın ve uzaktan bize laf söyletmeyin. Görünen köy şimdiden kılavuz istemiyor Vali Bey.

SIRADAKİ HABER