“Önümüzdeki sene daha da konforlu bir ilde yaşayacağız”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, merkez mahalle muhtarları ile Muhtarlar Toplantısı’nda bir araya geldi. Merkeze bağlı 43 mahalle muhtarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda önemli değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, 15 Temmuz sürecinin belediye çalışmalarında aksaklıklara neden olduğunu belirterek, “15 Temmuz süreci dolayısıyla arzu ettiğimiz neticeyi bu sene alamadık. Ancak pes etmek durumunda değiliz. İnşallah önümüzdeki sene içerisinde daha da konforlu bir ilde yaşayacağız” dedi.

“Önümüzdeki sene daha da konforlu bir ilde yaşayacağız”

HABER: Aysun BEYKOZ

Bolu Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından her ay düzenli olarak organize edilen Muhtarlar Toplantısı’nın Aralık ayı oturumu, Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Selma Hancıoğlu’nun sponsorluğunda Kebap 14 restoranda gerçekleşti.  43 mahalle muhtarının katılımıyla gerçekleşen toplantıya Bolu Belediye Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu, Zerrin Biçen ve Ekrem Çetinkaya, Bolu Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik ve bazı daire müdürleri katıldı.

Bahçelievler Muhtarı: “Emeği geçenleri kutluyorum”

Toplantıda kürsüye ilk çıkan isim Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Selma Hancıoğlu oldu. Konuşmasına geçtiğimiz günlerde evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Ovadüzü Mahallesi Muhtarı Ekrem Baykal’ı anarak başlayan Hancıoğlu, daha sonra ise 5 Kasım 1934’de kadınlara verilen seçme-seçilme hakkının 82’nci yıl dönümü nedeniyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle andığını söyledi. Hancıoğlu, her ay düzenli olarak gerçekleşen toplantılara ilişkin de şunları söyledi: “Sayın başkanımızın teşrifleriyle yaptığımız bu toplantılar sayesinde muhtar arkadaşlarımızla ve belediye birimlerimize iletişimimiz artmakta. Bu sayede tüm sorunlarımızı ve taleplerimizi konuşma fırsatı buluyoruz. Bu nedenle bu toplantının düzenlenmesinde emeği geçenleri kutluyorum.”

Muhtarlar belediye çalışmaları hakkında bilgilendirildi

Hancıoğlu’ndan sonra belediye daire müdürleri de söz alarak, ilgili sorumluluk alanları hakkında muhtarları bilgilendirdi. Muhtarların sorularının da yanıtlandığı sunumlar esnasında kürsüye ilk isim olan Park ve Bahçeler Müdürü Aylin Aydın, Bolu Belediyesi’nin ödüllü seraları ile şehir merkezinde yapılan parklar ve diğer peyzaj çalışmaları hakkında muhtarları bilgilendirdi. Fen İşleri Müdürü Metin Çakmak’ta kent merkezinde 43 mahallede uygulanacak karla mücadele eylem planı hakkında açıklamalarda bulundu. Daire müdürleri bölümünde söz alan Trafik ve Ulaşım Birimi sorumlusu İsmail Civelek ise muhtarları şehir içi ulaşım ve vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlayan ‘akıllı durak uygulaması’ hakkında bilgilendirdi.

Kalbine yenik düşen muhtar unutulmadı

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da muhtarlara yaptığı konuşmasında Ovadüzü Mahallesi Muhtarı Ekrem Baykal’a rahmet dileyerek başladı. Baykal’ın ani ölümünün herkesi üzdüğünü belirten Yılmaz, “Ben şehir dışındaydım. O yüzden cenazesine katılmadım. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyorum” dedi.

Yılmaz: “Mahalle olarak sahip çıkın”

Bolu Belediyesi Muhtarlık İşleri Birimi’nce düzenlenen Bizim Mahalle Projesi kapsamında mahaller için çıkartılan dergilere de değinen Yılmaz, Bahçelievler Mahallesi için hazırlanan dergiyi beğendiğini vurgulayarak “Şuan bizim mahalle projemiz ile en son Bahçelievler Mahallesi için güzel bir dergi çıkmış. Bunun mahalle muhtarımıza da teşekkür ediyoruz. Çünkü muhtarlarımızın gayretleri olmasa bu şekilde olmaz.  Bundan sonraki dönemlerde hangi mahalle için dergi çıkacaksa içerik olarak, bu dergiyi geride bırakmasını temenni ediyorum.  Belediye bunun basımını gerçekleştiriyor ancak bu sizin eseriniz. Mahalle olarak sahip çıkın. Gerçekten ilk dergimize göre çok iyi oldu. İlki acemiliğimizdi, ikincisi gelişim süreciydi şu an ise çok daha kaliteli bir dergi ortaya koyduk. Emeği geçenleri kutlarım” diye konuştu.

“Araç sözümüzün arkasındayız”

Muhtarlar için daha önce söz verdiği araçla ilgili de bilgiler veren Başkan Yılmaz,  “Bizde onun üzerine bir araç alacaktık, o aracı alamadık. Ancak o sözümüzün arkasındayız” dedi. Muhtarlar için ayrıca bir eğitim semineri de planladıklarını ve bundan ailelerin de yararlanacağının müjdesini veren Yılmaz, “En az 3 günlük bir seminere göndereceğiz. Herkes yoğun çalışıyor, bu yoğun çalışma içerisinde muhtarlarımızın da motivasyona ihtiyacı var. Böyle bir programın hazırlığını bizle beraber yapın. Yer ve eğitim konularında da Belediye Başkanları Birliği organize edecek. Elazığ ve Düzce muhtarları ile görüşebilirsiniz.”  diye konuştu.

“Pes etmek durumunda değiliz”

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, konuşmasında son olarak belediye çalışmalarına değindi. “15 Temmuz süreci dolayısıyla arzu ettiğimiz neticeyi bu sene alamadık” diyen Yılmaz, “Ancak pes etmek durumunda değiliz. İnşallah önümüzdeki sene içerisinde daha da konforlu bir ilde yaşayacağız. Şu an alt yapısı biten veya çalışmaları devam yerlerimiz var. Alt yapısı tamamlanan yerlerde üst yapı çalışmalarında çok hızlı hareket edeceğiz. Ben bugüne kadar bizlere verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum. Eğer Bolu’da bir başarı elde ediliyorsa birlikte hareket etmemiz sayesinde oluyor. Bunu taçlandırmakta hepimizin görevi” diye konuştu. Konuşmasının ardından muhtarların sorularını da yanıtlayan Başkan Yılmaz, toplantı sonunda ise Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Selma Hancıoğlu’nu ev sahipliği nedeniyle, Muhtarlık Birimi personeline de çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi ile onurlandırdı.  

 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2016, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128