Orada bir AVM olacaksa evvela biz durdururuz”

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Taksim Gezi Park’ta günlerdir yaşanan olayların ardından bir açıklama yaparak, olayların farklı yansıtılmaya çalışıldığını belirtti ve vatandaşları sağduyulu olmaya davet etti. Ercoşkun, “Eğer bahsedildiği gibi orada bir AVM olacaksa, orası tamamen betonlaşacaksa hiç kimse kusura bakmasın ilk önce AK Parti milletvekilleri gider orada bu olayı durdurur” Diye konuştu.

Orada bir AVM olacaksa evvela biz durdururuz”
 Türkiye günlerdir Taksim Gezi Park’ta yaşanan olayları konuşuyor. İstanbul dışında aralarında Bolu’nun da bulunduğu birçok ilde tepki gösterilen olaylar hakkında değerlendirme yapan AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, vatandaşa bu oyunlara alet olmama çağrısında bulundu. Ercoşkun, “Aslında bu olaylar bizim aklımıza çok farklı senaryoları getiriyor. Herhangi bir siyasi, ideolojik bir tarafı olmadan konuya yaklaşan vatandaşlarımıza şunu söylemek lazım; Taksim Gezi Parkı’nda yapılan işlemler, AK Parti’nin 2011 yılında seçimlerden önce açıklamış olduğu projelerin bir parçasıdır. Burası betonlaştırılıyor, yeşil yok ediliyor şeklinde bir karartma çalışması yapıldığı gibi değil olaylar. Örneğin Gezi Parkı 100 birimse belki de bunun 5-10 birimine yapılacak olan yapılaşma ki, bu da tarihi bir eser niteliği taşıyacak. Kalan kısmı aynı gelişmiş ülkelerde, Avrupa’da, olduğu gibi bir park uygulaması yapılacak. Dolayısıyla bütün bu uygulamaları görmezden gelerek, yani modern bir parka Taksim’in kavuşmasını görmezden gelerek, bir dönemde yapıldığı gibi olayı ideolojik bir mecraya taşımak isteyenleri ve buna alet olanları şiddetle kınamak gerekiyor” diye konuştu. CHP’nin bu olaylardan hiçbir fayda görmeyeceğini ifade eden Ercoşkun, “CHP  Ergenekon sürecinde ‘Cumhuriyet Mitingleri’ adı altında yapılan şeylerden bir fayda görmediği gibi şu anda da bunlardan hiçbir fayda görmez. Ama burada gerçekten olaya siyasi, ideolojik bakmayan vatandaşlarımızın zihin kirliliğini de ortadan kaldırmak lazım. Bu gizli saklı, vatandaştan kaçırılan bir proje değildir. Biz 2013 yılının Haziran ayındayız. Dolayısıyla 2011’den 2013 Haziran’a kadar yaklaşık 2 yıllık süreçte dile getirilen bir projenin gerçekleşmesini konuşuyoruz. Maalesef her şeyde olduğu gibi burada da provokatif hareket içinde olunmasını tasvip edemeyiz. Orantısız güç kullanılmasını da tasvip edemeyiz. Buradan istenen ve beklenen emniyet güçlerinin orantısız bir şekilde müdahale ederek, orada masum bir şekilde, yeşili koruma adına orada olan insanların daha fazla zarar görmesini sağlamak. Zaten amaç bu, bu da bariz bir şekilde görülüyor” ifadelerini kullandı. Sürecin sükunetli bir şekilde yürütülmesi gerektiğinin altını çizen Ercoşkun, “Bolu için de aynı şey söz konusu. Burada da hiçbir vatandaşımızın bu oyunlara alet olmaması gerektiğini düşünüyorum. Eğer bahsedildiği gibi orada bir AVM olacaksa, orası tamamen betonlaşacaksa hiç kimse kusura bakmasın ilk önce AK Parti milletvekilleri gider orada bu olayı durdurur. Bu yaklaşımı şiddetle kınıyorum. Bir an önce meselenin sükunetli bir şekilde tahlil edilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.Son olarak sosyal medyadaki paylaşımları da değerlendiren Ercoşkun, “Vatandaşımızın yabancı olmadığı sanal ama çirkin bir oyun oynanmak isteniyor. Bu oyuna, bu tezgaha da sağ duyulu vatandaşlarımızın gelmeyeceği kanaatindeyim” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2013, 20:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolulu
bolulu - 7 yıl Önce

hadi oradan ... seymenler kömür arazisini anlaşabilseydin sende oraya avm dikmiyecekmiydin

Almanya`dan
Almanya`dan - 7 yıl Önce

akp`ye üye olmanin birinci sarti iyi yalanci olabilmek sanirim. baskanindan en alttaki adamina kadar yalanci ve atatürk düsmanisiniz.

SIRADAKİ HABER