ORKÖY kredileri, üreticilerin yüzlerini güldürüyor

Orman Genel Müdürlüğünün, vatandaşların yaşam şartlarını iyileştirmek amacıyla başlattığı proje çerçevesinde verilen ORKÖY kredileri, üreticilerin yüzlerini güldürüyor.

ORKÖY kredileri, üreticilerin yüzlerini güldürüyor

Haber: Aysun BEYKOZ

İlçemizde Seben Orman İşletme Müdürlüğü’nce ORKÖY faaliyetleri kapsamında vatandaşlara   5 ünite süt koyunculuğu kredisi, 5 ünite arıcılık kredisi ve 10 ünite dış cephe ısı yalıtım kredisi verilmesi çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Orman İşletme Müdürü İbrahim Kantar ekonomik durum ne kadar iyi olursa, refah seviyesi o kadar artar ve hayat şartları iyileşir amacımız orman köylülerine verilen bu krediler ile daha rahat koşullarda bir yaşam elde edilmesine katkı sağlamaktır ve sosyal nitelikli krediler ile orman köylülerimiz evlerine ısı yalıtımı yaptırıp hayat standartlarını yükseltmektir şeklinde konuşarak Köylerde yapılan toplantıdalar da ORKÖY kredileri hakkında bilgiler verdi ve köylülerin talepleri alındı.

Köy muhtarları ve köylü vatandaşların verilen ORKÖY kredilerinden oldukça memnun oldukları, kredilerin devam etmesini istedikleri gözlendi. Köylü vatandaşlarımıza verilen kredi desteği ile gelir seviyesinin yükseltilmesi, ekonomik katkı sağlanarak, ormanların üzerindeki baskının azalmasının hedeflendiği belirtildi.  

 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2016, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128