Orman işletme müdürlüklerinin personeline eğitim verildi

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü'nce FSC sertifikasyonuna aday olan Aladağ, Seben, Gerede ve Bolu orman işletme müdürlüklerinin personeline eğitim verildi.      Bolu Orman Bölge Müdürlüğü...

Orman işletme müdürlüklerinin personeline eğitim verildi

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü'nce FSC sertifikasyonuna aday olan Aladağ, Seben, Gerede ve Bolu orman işletme müdürlüklerinin personeline eğitim verildi. 
     Bolu Orman Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen ''Risk Yönetimi ve Değerlendirme'', ''İş Güvenliği'', ''Yetişkin Eğitimi'' konularını kapsayan eğitim seminerinde İstanbul Üniversitesi (İÜ) Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Muvaffak Osman Engür bilgi verdi.Engür, gazetecilere yaptığı açıklamada, eğitimin ana amacının katılımcıların FSC kapsamında iş yerlerinde sağlık ve güvenlik performansını iyileştirmek olduğunu söyledi.Engür,: ''Bu kapsamda iş güvenliği, iş kazaları ve meslek hastalıkları, kaza zinciri, güvensiz hareketler ve güvensiz durumlar, kaza raporlama, iş güvenliği mevzuatı konuları yanında hukuki ve cezai sorumluluklar kapsamında bilgilenmesini sağlamaktır. Ayrıca orman işlerinde risk değerlendirme yapabilme, önlemler alma, izleme ve denetimde kontrol listelerini kullanmalarında yararlı olacak bilgi ve becerileri kazandırmaktır.'' Dedi. Eğitimin ardından katılımcılara sertifika verildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124