Orman Köylülerine Su Tankeri Dağıtıldı

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü, yaz aylarında gerçekleşmesi muhtemel orman yangınlarına karşı orman köylüsüne su tankeri dağıttı. Törende konuşan Vali Özçimen, “Beşikten mezara kadar ağaçla iç içeyiz. Ormanda herkesin hakkı vardır. O bakımdan ormanları korumak, hem kanuni, hem ahlaki, hem vicdani, hem insani, hem dini bir görevdir” dedi.

Orman Köylülerine Su Tankeri Dağıtıldı
 Bolu Orman Bölge Müdürlüğünce 12 orman köyüne,  orman yangınlarını söndürme amaçlı çok fonksiyonlu su tankerleri Vali İbrahim Özçimen’in de katıldığı tören ile teslim edildi. Aladağ Orman İşletme Müdürlüğü hizmet binası bahçesinde düzenlenen törene, Vali İbrahim Özçimen, Bolu Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin, bazı daire müdürleri ve köy muhtarları katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan Bolu Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin, orman yangınlarının önlenmesi ve ormanların korunması için çalışmalar yaptıklarını ve bu çalışmalar içinde bu su tankerlerinin de önemli olduğunu kaydetti. Ormanları korumak için yeterli bir altyapı için çalıştıklarını kaydeden Şahin, bu araçların orman köylülerine hayırlı olmasını diledi. Köy Muhtarları adına konuşan Cuma Köyü Muhtarı Mustafa Okumuş ise kendilerine böyle bir imkan verilmesi nedeni ile tüm emeği geçenlere teşekkür etti. Törende konuşan Vali İbrahim Özçimen de “Beşikten mezara kadar ağaçla iç içeyiz. Ormanda herkesin hakkı vardır. O bakımdan ormanları korumak, hem kanuni, hem ahlaki, hem vicdani, hem insani, hem dini bir görevdir” dedi.

 

“Bu tankerleri kullanacaklar da eğitilmeli”

 

“Bu tankerler köylülerindir. Biz onlara veriyoruz çünkü ormanın da sahibi onlar” diyerek sözlerine devam eden Vali Özçimen, “Su tankerlerini bir mevlit okumasında, sünnet ya da düğünlerde de kullanılabilir. Tankın sürekli dolu olmasını istiyoruz. Muhtarlar tankları sürekli hazır tutsunlar. Bu tankları kullananların yangına ilk müdahale nasıl olması gerektiği konusunda eğitimden geçirilmesi gerekir. Köylerde de bir yangın ekibi oluşturulması lazım" diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından Yeşilçele, Ömerler, Beşkonak, Aşağıkınık, Kuzca, Köseler, Çökeler, Mamatlar, Karşıköy, Cumaköy, Yaylabeli ve Değirmenkaya köylerinin muhtarlarına Vali Özçimen tarafından su tankerleri verildi.

Törenin sonunda ise temsili bir yangın söndürme tatbikatı yapıldı. 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2013, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124