Orman Parkı Şimdi daha güzel

Bolu’da düzenlenen Heykel sempozyumu tüm hızıyla devam ediyor Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu’nun desteklediği I. Uluslararası Bolu Sanat Günleri ‘Heykel Sempozyumu’ projesi...

Orman Parkı Şimdi daha güzel

Bolu’da düzenlenen Heykel sempozyumu tüm hızıyla devam ediyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu’nun desteklediği I. Uluslararası Bolu Sanat Günleri ‘Heykel Sempozyumu’ projesi Bolu Belediyesi ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü işbirliği ile 28 Eylül-7 Ekim 2012 tarihleri arasında Atatürk Orman Parkı’nda gerçekleştirilen çalışmalarla sürüyor. Şu ana kadar olan çalışmalarda 6 metal, 1 ahşap, 8 de tuğla heykel yapılarak parkın çeşitli bölümlerinde sergilenmeye başlandı. Çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu,“2 yabancı (Güney Kore ve Malezya), 13 de yerli olmak üzere toplam 15 sanatçı sempozyum süresince Atatürk Orman Parkı’nda tuğla, metal ve ahşap malzemelerden heykeller üretecekler. Üretilen heykeller açılıştan sonra Atatürk Orman Park’ına ve Karaçayır Parkı’ndaki uygun alanlara yerleştirilecek” şeklinde konuştu.

  

“Şehrimizi açık hava heykel parkına dönüştüreceğiz ”

 

Sempozyumun amacı ile ilgilide bilgiler veren Bolu Belediyesi Başkan yardımcısı Davarcıoğlu,“ Sempozyumla yöre insanın yaşantısı ile sanatsal etkinlik ve sanat ürünleri arasında dolaysız bir bağın kurulmasını sağlayarak kent mekânlarının çağdaş sanat ürünleri ile zenginleşmesine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Hedefimiz zaman içerisinde, yörede oluşturulabilecek çağdaş bir açık hava heykel müzesinin yapıt birikimini ortaya çıkarmak. Daha sonraki aşamada ise uygun mekânların değerlendirilmesiyle, şehrimizi açık hava heykel parkı niteliğine ulaştırılarak örnek bir turizm ve kültür kenti haline dönüştürmektir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128