Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekci Bolu’da

Bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere İlimize gelen Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Bolu Valisi Aydın Baruş'u makamında ziyaret etti.

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekci Bolu’da

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci Valilik ziyaretinde ilk olarak Valilik Özel Defterini imzaladı. Daha sonra Bakan Yardımcısı Tüfekci, Vali Baruş ve beraberindekiler ile birlikte valilik makamına geçtiler.

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci'nin Bolu Valisi Aydın Baruş'u ziyaretine Bolu Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Katip Üyesi Fehmi Küpçü, Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Vali Yardımcısı Nurullah Ertaş, Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı müdürlüklerin Bölge ve İl müdürleri ve siyasiler katıldı.

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci'yi Bolu'da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Bolu Valisi Aydın Baruş, "Daha önce de Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu Beyefendi ziyaretlerinde ilimize yönelik çalışmalar gerçekleştirileceğinin müjdesini vermişlerdi. Özellikle doğa turizmi konusunda ilimizden başlayarak bir eylem planı hazırlanması konusunda talimat vermişlerdi. Bu çerçevede ilimizde önümüzdeki dönemde çok önemli çalışmalar yapılacağını düşünüyoruz. Bolu’da hem Orman Bölge Müdürlüğümüz, hem Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğümüz, hem de DSİ Şube Müdürlüğümüz tarafından el birliğiyle güzel çalışmalar gerçekleştireceğiz. İlimize verdikleri önem dolayısıyla, başta Sayın Bakanımız olmak üzere Sayın Bakan Yardımcımıza, tüm Orman ve Su İşleri Bakanlığı teşkilatı görevlilerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Bolu'da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, "Özellikle sabahtan beri icra ettiğimiz toplantılar olumlu geçti. Sayın Vekillerimiz hep Bolu için çırpınırlar, her zaman gayret ederler ki yıllarca beraber omuz omuza vekillik yaptık. Bende üç dönem vekillik yapmış biriyim. Ondan sonra da böyle güzel bir yatırım Bakanlığında, Veysel Hocamız gibi değerli bir bakanımızla beraber çalışmak nasip oldu. Sayın Bakanımız, özellikle benim buraya geleceğimi bildiği için sizlere selamı var. Kendisi de başka bir ilde önemli bir program icra ediyor. Bolu'ya gerçekten Sayın Bakanımızın önem verdiği ortada. Biz de bunu bildiğimiz için ilk ziyaretlerimizden birini Bolu'ya yaptık. Bolu'da yapılacak çok önemli çalışmalar var. Özellikle Milli Park anlamında, doğayla alakalı alanlarda öne çıkmış olan bir ilimiz. İnşallah birlikte, sizlerin öncülüğünde bir bütün halinde çalışmayla güzel şeyler yapmayı hedefliyoruz. Köprübaşı Barajı hamdolsun bitti. Tekke Barajı da önemli bir baraj. Gerek Dörtdivan gerek Gerede gerekse Yeniçağa'yı ilgilendiren bir barajımız. Hem içme suyu anlamında önemli hem sulama anlamında önemli. Bu arada Çele barajımız da Bolu'yu çok yakından ilgilendiriyor. İnşallah içme suyu problemini kökten sorun olmaktan çıkarmak istiyoruz" dedi.

Bolu'da bulunduğu süre boyunca ziyaretlerde bulunacağına değinen Bakan Yardımcısı Tüfekci, "Birazdan Yedigöller'e geçeceğiz. Yedigöller de büyük önem taşıyor. O konuda da sizlerin de her türlü önerisine açığız. Faydalı bir süreçle çalışmaları neticelendirmek istiyoruz. Gölcük'ü de bugün görme imkanım oldu. Hakikaten Gölcük'e yönelik Belediye Başkanımızın da önemli düşünceleri var. Bu konuda Doğa Koruma Genel Müdürlüğümüzde bir ön çalışmayla Sayın Bakanımıza alternatifli bir sunum yapalım istiyoruz. Gölcük ki sadece Boluluları değil Türkiye'nin değişik yerlerinden gelenleri gördüm ki Arapça yazılar da var orada. Bu güzelliği dünyanın her tarafından gelenlerin görmesi lazım. İnşallah Bolu'yu Türkiye'ye ve dünyaya açmayı, doğal güzellikleri herkesin görmesini arzu ediyoruz. Buna yönelik Bakanlığımız her türlü çalışmayı yapacaktır. Sayın Bakanım da zaten bu konuda kararlı ve gerçekten Bolu'ya karşı hassasiyeti var. Öncelik verilen yerlerden birisi Uludağ Milli Parkı olduğu gibi Yedigöllerle ilgili de özellikle benim görmemi ve inceleme yapmamı Sayın Bakanımız arzu etti. Abant'la alakalı da önemli çalışmalar yapmamız gerekiyor. Abant'ta bazı yeni adımlar atılması gerektiği ortada. İnşallah gereken çalışmayı yapacağız. Devlet Su İşleri, Orman Genel Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar olduğu gibi Meteorolojide de otomatik istasyonlarla alakalı çalışmalar var. Bu yıl içerisinde de üç tane otomatik istasyon kurulacak. Kısacası Bolumuzla alakalı Bakanlığımız 2002'den bu yana 498 milyon TL'lik yatırım yapmış. Bu ciddi bir rakam. DSİ bunun başını çeken bir kurum, arkasından Orman ve Doğa Koruma ile devam ediyor. İnşallah her zaman hep birlikte beraber çalışma gayreti içerisinde olacağımızı beyan ediyorum" şeklinde konuştu.

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Bolu Valiliği önünde fotoğraf çekilmesinin ardından Bolu Belediye Başkanlığı'nı ziyaret etmek üzere Bolu Valiliği'nden ayrıldı. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2016, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124